АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

Ми в соцмережах

Тема тижня

Зупинемо екологічну катастрофу!

Вже кілька років на території України розгортається справжнє екологічне лихо. Кустарне виробництво деревного вугілля шляхом його випалювання в піролізних печах (бочках), що розгорнулося на території українських лісів, наносить непомірну шкоду навколишньому середовищу.

Збільшення масштабів незаконної вирубки лісу, забруднення атмосферного повітря небезпечними речовинами, створення абсолютно непридатних для життя і відтворення диких тварин умов – лише деякі, але вкрай негативні наслідки діяльності «вугільних бізнесменів».

 

Відкритий лист щодо незаконного встановлення вуглевипалювальних установок

Міністру екології України О.М. Семераку,

Першому заступнику міністра агропромислової

політики України М.П. Мартинюку,

Голові Національної поліції України С.М. Князєву

 

Шановні Остапе Михайловичу, Максиме Петровичу та Сергію Миколайовичу!

ГС «Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств» глибоко стурбована проблемою незаконного встановлення на території лісових земель різних областей України піролізних бочок для випалювання деревного вугілля, і хоче звернути Вашу увагу на дану проблему.

Випалювання деревини в таких бочках спричиняє значні викиди в атмосферу, оскільки процес виходу викидів є відкритим; отруйні речовини осідають на ґрунт, воду, рослини і таким чином потрапляють в організм тварин; безперервний процес виробництва є значним фактором неспокою для представників дикої фауни. Розташування піролізних бочок на території лісових земель створює привабливі умови для розкрадання (незаконних рубок) лісу. У більшості випадків ця діяльність проводиться без оформлення дозвільних документів.

Згідно з класифікацією видів економічної діяльності, виробництво деревного вугілля шляхом дистиляції (піролізу) відноситься до виробництва хімічних речовин (переробна промисловість), отже, може розташовуватися лише на землях виробничого призначення. Таким чином є неприпустимим, коли піролізні бочки встановлюють на лісогосподарських землях.

Користувачі мисливських угідь згідно з законодавством мають не допускати погіршення екологічного стану середовища існування диких тварин внаслідок власної діяльності. Однак виконання цього обов’язку з їх боку зводиться нанівець, якщо в межах мисливських угідь розміщено шкідливе виробництво. Збільшення кількості встановлених піролізних установок величезними темпами свідчить про відсутність контролю за виконанням природоохоронного законодавства і відсутність стримуючого ефекту діючих штрафних санкцій та передбаченої відповідальності за порушення природоохоронного законодавства.

При бездіяльності та відсутності реакції з боку влади зупинити екологічне лихо буде неможливо. Тому вимагаємо посилити контроль за дотриманням природоохоронного законодавства в частині незаконного встановлення піролізних печей (бочок) та вжити термінових заходів задля вирішення проблеми незаконного встановлення вуглевипалювальних установок – провести масштабні рейди задля ліквідації нелегального виробництва деревного вугілля в піролізних печах (бочках).

ГС «Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств»

 

 

Пожалуйста, введите ваш E-mail: