АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Територіальні органи рибоохорони попереджають про заборону вилову раків!

Враховуючи особливості біології раків та з метою охорони і збереження їх природних запасів, територіальні органи рибоохорони попереджають про заборону вилову раків у період з кінця серпня-початку жовтня 2015 року.

Природою так задумано, що розмір раків нерівномірно збільшується протягом всього життя. У певний період панцир стає малим підростаючому раку, і тоді рак змінює старий панцир на новий, як то кажуть «линяє». Молоді раки линяють набагато частіше, а ніж старі. Вважають, що після віку 15 років рак зовсім не линяє. Загальний період життя раку – 20-25 років.

Перед скиданням старого панциру, у рака утворюється новий м’який покрив. Після того, як рак позбавився малого панциру, у нього є 7-10 днів, щоб підрости, а потім новий панцир починає твердішати.

Період зміни панциру залежить від швидкості росту особини, а також кліматичними умовами та середовищем існування раку.

Точні терміни заборони   на   вилов раків установлюються місцевими
органами рибоохорони і доводяться до відома населення через засоби
масової інформації. У більшості областей заборона на вилов раків триває з 20 серпня до 30 вересня.

Проте, після закінчення терміну заборони вилову раків, обмеження на безконтрольний вилов не знімається. Відповідно до пунктів 4.5, 4.6 «Правил любительського і спортивного рибальства», затвердженого Наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 р. № 19, дозволяється лов раків ручним збиранням – раколовкою – «хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою – «розщіпом» - не більше п’ятьох снастей на ловця.

Одній людині за добу дозволяється виловити не більше 30 штук раків. Також, заборонено ловити раків у темний час доби з використанням підсвітки.

Відповідно до пункту 15 «Правил промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України», затвердженого Наказом Державного комітету рибного господарства України від 25.05.1999 р. № 326/3619, мінімальний розмір річкових раків, допустимих до вилову складає 10 см.

Відповідальність за порушення законодавства - штраф у розмірі від 340 до 680 грн. та відшкодування завданих збитків рибному господарству України у розмірі 25,50 грн. за одного рака.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: