АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Підводне полювання – спорт або браконьєрство?

Я займаюся любительською риболовлею давно, з самого дитинства, бо виріс на березі чудової річки Псел. Улюблена рибалка це ловля голавля.

Але з кожним роком риби стає все менше, а трофеї все дрібнішають: якщо 10 років тому зловити голавля вагою 1.5-2 кг було справою звичайною, то в минулому році максимальний розмір був всього 800 грам.

І однією з основних причин я вважаю узаконене браконьєрство – підводне полювання. Так-так, саме підводне полювання. Такий вид спорту може бути дозволений тільки в морях і великих водоймах, так як в порівняно невеликій річці глибин, не доступних для підводних мисливців, практично немає, і як результат – вибивається велика риба, тобто знищується маточне поголів'я.

Навіть у мисливських господарствах існують відтворювальні ділянки, де полювання заборонене і тварини можуть рятуватися, а де такі місця в малій річці, куди не проникають підводні мисливці?

Згідно ст. 3.15. «Правил любительського і спортивного рибальства» Забороняється лов водних живих ресурсів: із застосуванням ... .., колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання) ....

А тепер давайте аналізувати, що ж це таке – колючі знаряддя лову: це не що інше як острога, а її застосування - браконьєрство, згоден; а гарпунна рушниця не що інше, як та ж острога, тільки модернізована і набагато більш продуктивна.

Давайте порівнювати – полювання з острогою більш менш ефективне тільки на мілководді, і риба, що пішла на глибину більше метра вже не досяжна, в той час як для мисливця з гарпунною рушницею межі, особливо в невеликих річках – немає, тобто рибі сховатися нікуди. Що стосується вогнепальної зброї, то ефект від її застосування ніяк не порівняти з гарпунною, а пневматика це взагалі нонсенс, але тим не менше їх застосування заборонено, а застосування гарпунних рушниць, бачте, виняток.

Навіть масове застосування риболовних сітей, думаю, не завдає такої шкоди саме маточному поголів'ю риб, як цілеспрямоване підводне полювання, бо зловити велику рибу в дрібноячейну сітку практично не можливо, а сітки з крупним вічком ставлять досить рідко, і велика риба не так часто потрапляє в них, тому маточне поголів'я навіть сітками знищується менше.

От і виходить – з одними браконьєрами боремося, а інших не чіпаємо, вибачте .... «спортсмени»...

О.І. Чемерис для ГС «Асоціація користувачів
мисливських і рибальських господарств».

Пожалуйста, введите ваш E-mail: