АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Браконьєри на воді

З початку року працівники Рибоохорони вже встигли затримати багатьох браконьєрів, про що відзвітували на сайті відомства.

Так, 10 січня головний інспектор Донецькрибоохорони під час рейду на Кураховському водосховищі затримав порушників Правил рибальства в частині заборони на вилов риби, меншої за дозволений Правилами розмір. За цим фактом було складено 7 адміністративних протоколів, а розмір заподіяної матеріальної шкоди державі склав 14620 грн. Наступного дня вже в Хаджибейському лимані працівники Одеського тервідділу Західно-Чорноморської рибоохорони затримали двох громадян із трьома сітками. Сума збитків рибному господарству склала 75412 грн, були оформлені протоколи про адміністративні правопорушення, вилучені заборонені знаряддя лову та незаконно виловлена риба загальною вагою 54 кг.

Нахабний випадок браконьєрства стався того ж дня, 11 січня, на Бурштинському водосховищі. Працівники Івано-Франківськрибоохорони помітили рибалку, який похапцем здував надувного човна і складав свої речі до автомобіля. Працівники Рибоохорони, наблизившись до автомобіля громадянина, помітили, що в салоні знаходиться два мішки, ймовірно, з незаконними сітками та рибою, тому звернулись до чоловіка з проханням показати знаряддя лову і улов. Але чоловік, закривши машину, заявив, що загубив ключі і не може її відчинити. Тому працівники тервідділу викликали поліцію та евакуатор, і, як виявилося уже на штраф-майданчику, в автомобілі громадянина знаходилось три сітки сумарною довжиною 800м, і посвідчення «громадського інспектора рибоохорони», видане директором рибгоспу «Бурштинський», хоча права видавати посвідчення є лише у Держрибагентства.

16 січня державні інспектори Черкасирибоохорони помітили трьох рибалок, що переходили по кризі р.Дніпро. Як тільки рибалки наблизились до берега, к ним підійшли двоє невідомих осіб, назвавшись представниками ГО «Автомайдан  Черкащини», забрали у них свіжовиловлену рибу і поклали у свій автомобіль. На запитання інспекторів, чому громадяни без посвідчень і забирають рибу, один з чоловіків почав чинити опір. При затриманні так званих представників ГО вони намагались втекти, і один з них наніс тілесні ушкодження державному інспектору, а інший наїхав автомобілем на другого інспектора. Нажаль, одному із порушників вдалося втекти, але іншого було затримано.

Працівники рибоохорони затримують порушників не лише на воді. Так, 14 січня працівники Ізмаїльського тервідділу Західно-Чорноморської рибоохорони затримали у м. Ізмаїл громадянку, яка перевозила рибу на автомобілі, не маючи документів, які б підтвердили законність її придбання. Загальна вага вилученої риби становить 300 кг. Наступного дня вже працівники Миколаїврибоохорони виявили на ринку «Юліана» порушницю, що продавала стерлядь – рибу, занесену до Червоної книги, не маючи документів, підтверджуючих якість продукції, факт купівлі або законності вилучення риби з природного середовища. Інспектори склали протокол про адміністративне правопорушення та вилучили рибу загальною вагою 2,8 кг. 20 січня працівники Запоріжжярибоохорони вилучили з продажу на місцевих ринках 36 сіток, загальна довжина яких складала більше 3км.

Нажаль, не всі працівники Рибоохорони сумлінно виконують свої обов’язки. Як наголошував Голова Держрибагентства Ярема Ковалів, з початку ліквідації теруправлінь (почалася в кінці листопада) до агентства надходять тривожні сигнали щодо зловживання службовим становищем з боку посадових осіб діючих органів рибоохорони, таким чином вони намагаються використати останній шанс для здирництва з рибалок. Один із таких випадків стався зовсім недавно Так, 12 січня під час отримання хабаря було затримано керівника Миколаїврибоохорони Олександра Каражея – він вимагав від рибалок гроші за не перешкоджання риболовецькому промислу.

У Держрибагентстві покладають великі надії на новий рибний патруль, який запрацює вже невдовзі. Ярема Ковалів наголосив, що корупція – неприйнятна, тому ніхто з хабарників, працюючих в органах рибоохорони, не працюватиме у новому патрулі.

Громадська спілка «Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств» в свою чергу звертається до усіх небайдужих з проханням надсилати інформацію про факти браконьєрства, свідками якого ви стали, на нашу електронну скриньку.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: