АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Держветфітослужба відзвітувала про роботу з ліквідації АЧС

Держветфітослужба України провела підсумкову нараду за 2015 рік, в ході якої заступник директора Департаменту ветеринарної медицини України Дмитро Мороз наголосив, що одним із головних завдань служби залишається контроль за здоров’ям та благополуччям тварин. Для того, щоб протидіяти ускладненню епізоотичної ситуації, спеціалісти ветеринарної медицини мають діяти чітко і злагоджено.

За словами Мороза, одним з найбільших викликів національній системі контролю за хворобами тварин у минулому році стало розповсюдження африканської чуми свиней (АЧС).

На території України з початку 2012 року було зареєстровано 58 випадків цього захворювання, серед яких 39 випадків у домашніх свиней, 18 у диких і 1 інфікований об’єкт. В 2015 році кількість зареєстрованих випадків захворювання на АЧС складає 40 штук, найбільше з них у Чернігівській області. Серед них 5 випадків – у диких кабанів. Ця проблема існує не тільки в Україні, випадки захворювання на АЧС реєструвались в минулому році  ще в 12 країнах світу, а у країнах Балтії поголів’я свиней майже повністю знищено (577 випадків захворювання у Латвії, 393 випадки у Естонії).

Що стосується України, то за 2015 рік з 40 неблагополучних пунктів 30 було оздоровлено. Для того щоб скоординувати дії усіх органів влади, які причетні до ліквідації АЧС та недопущення її поширення в 2015 році було проведено шість засідань ДНПК при КМУ, відновлено перевірки відповідних суб’єктів господарювання, виділені додаткові кошти на проведення протиепізоотичних заходів. Допомагають нашій країні у боротьби з цим недугом свиней і інші країни і організації. Так, від США надійшла технічна допомога для діагностики АЧС, спільно з ФАО реалізовано проект по навчанню спеціалістів ветмедицини.

Дмитро Мороз також звернув увагу на те, що захворюваність на АЧС в нашій країні носить сезонний характер – у холодний період року кількість захворювань росте. Останній із випадків захворювання був зареєстрований 24 січня 2016 року у Полтавській області, де в мисливських угіддях знайшли труп дикого кабана, загиблого від АЧС. На даний час це єдиний випадок виявлення захворювання у цьому році.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: