АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

На Рівненщині зростає кількість вовків

Зі слів мисливствознавців Рівненщини, протягом останніх років в регіоні збільшилась чисельність вовків, ці дані підтверджуються і статистикою. За словами Миколи Яцика, головного мисливствознавця Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства, в мисливському сезоні 2015-2016 на Рівненщині добули 48 голів вовків, тоді як впродовж останніх 20-ти років відстрілювали в середньому 10-15 вовків за рік.

Найбільша кількість шкідників, якими є вовки в мисливському господарстві, проживає в Дубровицькому та Рокитнівському районах, де добували по 12-15 голів, а цього року їх в цих районах єгері нарахували ще 40 особин. Збільшилась кількість вовків і в інших районах Рівненщини, наприклад, в мисливських угіддях ВТМР було добуто 10 вовків, тоді як за минулі роки там добували по 2-3 вовка. Цьогоріч хижаки з’явились навіть у тих регіонах області, де раніше їх не було.

Фахівці вважають, що популяція вовків на Рівненщині росте через поліпшення кормової бази, оскільки копитних тварин у лісах стає дедалі більше; тогорічні великі пожежі вигнали вовків з місць пожеж у багаті кормами Рівненські ліси. Також єгері і мисливствознавці відмічають, що у малосніжні зими відстежити вовків для добування дуже важко.

За даними Держстату у 2014 році в Україні налічувалось 2007 вовків, було добуто 975 голів. Впродовж року вовків відстрілюють, оскільки вони є шкідливим видом для мисливського господарства.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: