АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Основні напрями розвитку рибного господарства 2016

Голова Держрибагентства Ярема Ковалів зазначив основні напрями розвитку рибної галузі в цьому році:

  • реформування органів рибоохорони і всеукраїнський запуск рибного патруля;
  • продовження дерегуляції;
  • розвиток аквакультури;
  • електронізація рибного господарства.

Процес ліквідації рибоохорони був запущений в 2015 році, тоді ж почалось створення «рибного патруля» – пілотний проект стартував в Києві та області. В цьому році мають на меті його завершити і розповсюдити на інші області країни. На «рибний патруль» в Держрибагентстві покладають великі надії: персонал набирають лише через відкриті конкурси, проводять фахове навчання, оновлюють матеріально-технічну базу і залучають електронні системи.

Безпрецедентна по масштабам дерегуляція рибної галузі також була започаткована у минулому році: вже скасували майже 30% дозвільних документів, видані дозволи на промисловий вилов тепер мають термін 5 років, а квоти тепер будуть видаватися не в абсолютних величинах, а в залежності від ліміта, зафіксованого у відсотках.

Для розвитку аквакультури планують створити механізми фінансового кредитного забезпечення підприємців, працюючих в галузі; внести зміни до Законів України «Про аквакультуру» та «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», направлені на спрощення умов роботи підприємців.

Не менш важливим напрямком роботи має стати приватизація державних підприємств – у підпорядкуванні відомства їх 32. Напередодні Держрибагентство звернуло увагу на одне з найбільших в Україні підприємств рибного господарства, та водночас одне з найбільш непрозорих – ДП «Укрриба», що передає в оренду гідротехнічні споруди для штучного розведення риби. В агентстві повідомили, що лише 15 договорів з 178 діючих у підприємства відповідають вимогам чинного законодавства. Зокрема, при укладенні договорів вартість майна підприємства формується без залучення фахівців з Фонду Держмайна. Серед знайдених порушень – не проведення в повному обсязі інвентаризації гідротехнічних споруд, що знаходяться на балансі підприємства, заниження сумми витрат на капітальний ремонт споруд, накопичення мільйонної дебіторської заборгованості. Агентство вже звернулось до МВС, СБУ та Генпрокуратури щодо непрозорої діяльності «Укрриби».

Пожалуйста, введите ваш E-mail: