АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Нерестова заборона - де, коли і як?

Наближається час нересту переважної більшості видів риб. Початок цього процесу залежить від багатьох факторів – погодних умов і температури води, віку риби; різними є і місця, які риба вибирає для відкладання ікри. В квітні починається нерест щуки, в середині травня судака, окуня, коропа, ляща, карася. Крім того у квітні починається період виношування ікри, личинок та линька раків.

Нерест – процес природного відтворення, і потужний інстинкт, під час якого у риби приглушуються усі інші рефлекси, в тому числі і самозбереження. Тому у цей час риба стає легкою здобиччю для браконьєрів, ласих до статевозрілих (тобто більших за розміром) рибин. Аби захистити водні біоресурси та надати їм можливість самовідтворення, законодавчо встановлена заборона на вилов риби та раків.

Кожен територіальний відділ Рибоохорони встановлює термін заборони – він починає діяти з 1 квітня, і триває до кінця травня – середини червня. Дізнатися про строки заборони можна на офіційному сайті відомства, перейшовши за посиланням та обравши цікаву для рибалки область України: http://main.golovrubvod.kiev.ua/2011-08-04-12-16-54/66--2015.html.

Порушення встановленої заборони на вилов водних біоресурсів тягне за собою адміністративну відповідальність (штраф 340-680 гривень) та кримінальну відповідальність (штраф 3400-6800 гривень або позбавлення волі строком до 3 років). Крім того порушник буде зобов’язаний відшкодувати завдану рибному господарству шкоду – сплатити за кожну незаконно добуту рибину, незалежно від її розміру (наприклад, за судака 510 гривень, за щуку 340 гривень, за карася 17 гривень). Крім того у порушників вилучаються усі незаконні знаряддя лову (сітки, електровудки та інше). Також в період нересту забороняється проведення господарських робіт у водоймах – днопоглиблення, видобування піску, берегоукріплення та інше.

Нажаль, браконьєрів не лякають навіть штрафи, насамперед через те, що контроль за незаконним виловом в останні роки був неналежним. З цього року Держрибагентство та Рибоохорона пообіцяли посилити контроль за водоймами, до них активно долучаються і представники громадськості та громадські інспектори. Не зайвим буде звернутися до совісті та здорового глузду громадян, які полюбляють рибалити, та насамперед промисловиків – кількість риби в українських водоймах і так зменшується, давайте не будемо перешкоджати її збільшенню! Слід розуміти, що людина, вважаючи себе господарем природи, завдає їй значної шкоди, не завжди маючи погані наміри – іноді цього потребує необхідність задоволення своїх природних потреб, але найменше, що може повернути людина природі – можливість їй відновитися. Крім того, якщо ви стали свідком злочинних дій на водоймах, не залишайтесь байдужими – телефонуйте на гарячу лінію Рибоохорони та Держрибагентства (044-486-44-59, 044-486-44-24).

Нагадаємо, що під час нересту дозволений спортивний та любительський лов – у встановлених територіальними відділеннями місцях (їх перелік Ви зможете знайти в наказах, перейшовши за посиланням, опублікованим вище), з берега, однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом, при цьому діє обмеження – рибалка за добу перебування на водоймі не може мати улов, більший за 3 кг.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: