АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Україні обіцяють нову мисливську службу

Про це в ефірі «24 каналу» повідомила т.в.о. голови Держлісагентства Христина Юшкевич.

Держлісагентство визнало, що в нашій країні стан мисливського господарства критичний, очевидно, що не останню роль в цьому грають браконьєри, а також не завжди сумлінне та правильне ведення мисливського господарства. За словами Христини Юшкевич, в порівнянні з минулим роком у підпорядкованих агентству лісах кількість парнокопитних зменшилась на 2600 голів. Якщо поглянути на офіційну статистику Держкомстату, то бачимо такі цифри – в минулому році в Україні налічувалося 231,3 тисячі голів копитних, добуто було 18,558 тисяч, із них 39 голів незаконно, а 2,8 тисяч знайдено загиблими з невідомих причин.  Підкреслимо, що ці данні є офіційними, тобто включають лише зафіксовані випадки браконьєрства, та й 39 голів незаконно здобутих копитних приносять значні збитки мисливському господарству. При цьому відзначимо, що в середньому користувач мисливських угідь в Україні витрачає 1079 гривень із розрахунку на 1 тисячу угідь на їх охорону і боротьбу з браконьєрством – за рік, що, звичайно, є вкрай мало.

Зважаючи на втрати мисливського фонду,в Держлісагентстві вирішили покращити ситуацію двома шляхами. По перше, посилити відповідальність за порушення правил полювання і використання державного мисливського фонду, що означає підвищення штрафів і кримінальне покарання за незаконне добування копитних тварин. Відповідні доручення для підготовки змін до законодавства т.в.о. голови Держлісагентства вже надала.

По-друге, вирішено створити мисливську службу, повідомила Христина Юшкевич, яка виразила надію, що нова служба буде запущена вже до кінця цього року, але, через складну фінансову ситуацію в країні, для цього спочатку необхідно знайти закордонних інвесторів.

Що ж відомо про майбутню мисливську службу? За словами т.в.о. голови Держлісагентства, працівники служби будуть виконувати функції по боротьбі з браконьєрством, моніторити якість ведення мисливського господарства і надавати практичну та навчальну допомогу мисливцям. Службу створять за принципом Національної поліції України, це буде зовсім нова структура, долучитися до якої зможуть усі бажаючі, звичайно, якщо пройдуть конкурсний відбір. Майбутнім працівникам вже обіцяють достойну зарплату (не менше 8 тисяч гривень), і мають впевненість в тому, що проблем з кадрами не буде. До прикладу – багато ветеранів АТО після демобілізації не можуть знайти роботу, хоча є чесними і патріотично налаштованими, і вміють поводитися зі зброєю, відзначила Юшкевич.

Само собою напрошується порівняння з «рибним патрулем» – аналогом Національної поліції, що виконує свої функції в рибній галузі. Патруль запустили в Київській області 16 червня, після проходження тривалого навчання, не лише у вітчизняних спеціалістів, а й у зарубіжних колег. За два місяці своєї роботи він показав достойні результати. Патрульні розпочали боротьбу з браконьєрами, причому не лише з несвідомими рибалками-порушниками, а й з так званими «узаконеними браконьєрами», тобто промисловими рибалками. Наприклад, відвідування рибоприймальних пунктів дозволило стежити за тим, щоб зафіксована в документах кількість виловленої риби відповідала дійсності, а не була заниженою в декілька разів. Звичайно ведеться боротьба з використанням незаконних знарядь лову, а група реагування патрульної поліції на воді стежить за правопорядком на водоймах, наприклад, затримує нетверезих водіїв плавзасобів. Однак чесності та сумлінної праці рибних патрульних не досить – необхідно фінансування, аби вони хоча б мали бензин для здійснення рейдів, та фінансування бракує, а з ним і технічного оснащення, яке б допомогло робити свою роботу більш якісно.

То ж будемо сподіватися, що гроші на такі потрібні ініціативи все ж знайдуть, мисливська служба і рибний патруль зможуть ефективно боротися з браконьєрством, і поступово це явище зникне з нашої країни.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: