АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Тема тижня

Довідкова та спеціалізована література для користувачів мисливських та рибальських господарств, мисливців та рибалок любителів. Актуальна інформація, що допоможе Вам поглибити свої знання про особливості мисливства та рибальства, дізнатись цікаві факти.

Звернення «АКМтаРГ» та «ВМС» до мисливської спільноти

З 2000 року, коли в Україні було прийнято Закон «Про мисливське господарство та полювання», центральний орган виконавчої влади в царині мисливства здійснив три спроби реформувати мисливську галузь: в 2015, 2017 та 2019рр були розроблені відповідні програми і стратегії. В 2015 році в рамках програми ENPI FLEG II, що фінансувалась ЄС, українська делегація за участі начальника управління мисливського господарства та полювання ДАЛРУ  І. Шеремета відвідала Польщу, Словаччину та Угорщину з метою вивчення їх досвіду ведення мисливського господарства. Однак, усі ці спроби жодного разу не дійшли далі розробки проектів. Як слушно зазначив О. Проців у статті «Декілька думок щодо концепції розвитку мисливського господарства в Україні» – «система не може реформувати себе сама».

Читати повністю...

Третій Всеукраїнський мисливський форум

Запрошуємо усіх поціновувачів активного відпочинку, любителів природи і небайдужих до полювання 27 липня 2019 року на Третій Всеукраїнський мисливський форум, який відбудеться в МСК «Сокіл» – Рівненська область, село Суськ.

В програмі Форуму:

Читати повністю...

Мисливство в природно-заповідному фонді

Уявіть типовий приклад – мисливці прийняли рішення отримати в користування угіддя і створити на їх базі потужне мисливське господарство. Після проходження декількох кіл пекла, вони отримали Рішення обласної ради про надання в користування мисливських угідь. Як мінімум на 15 років (строк користування згідно зі ст. 22 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання») їм надають не лише можливість користуватись загальнодержавним ресурсом, а й реалізувати свій план по розбудові мисливського господарства. Користувачі докладають зусиль для відновлення, а згодом збереження та примноження державного мисливського фонду, створення комфортних умов для споживачів послуг по полюванню. Це передбачає будівництво біотехнічних споруд, мисливських будинків та господарських приміщень, отже, зовсім немалі грошові вкладення.

Згодом, як свідчить практика, користувачів чекає багато несподіванок - достатньо однієї зміни в якийсь закон. Цього разу ми торкнемося заборони мисливства на всіх без виключення територіях природно-заповідного фонду (ПЗФ), що була введена завдяки прийняттю Закону щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат.

Читати повністю...

У кого на службі Нацкомісія з питань Червоної книги?

В далекому 1949 році при Міжнародному союзі охорони природи (МСОП) було створено Комісію по рідкісним видам, метою діяльності котрої було вивчення рідкісних видів і створення світового списку тварин, котрим загрожувало зникнення. Так в 1964 році з’явився перший Червоний список МСОП, який сьогодні часто називають Міжнародною Червоною книгою.

Читати повністю...

Кому служать народні депутати?

Аналізуючи законопроекти, прийняття котрих тією чи іншою мірою призвело до обмежень в мисливській галузі, легко можна простежити їх спільні риси. Перше, звичайно, те, що писали їх всім відомі антимисливські діячі – про їх фінансову мотивацію ми розповідали в статті «Антимисливці. Хто вони й за скільки?», опублікованій в №7, 2018 газети «Полювання та риболовля». В окремих законопроектах їх авторство прямо вказано, про дотик їх пера до інших можна дізнатись з офіційних сайтів «екологічних» організацій.

Але мало розробити поправки в діюче законодавство, для їх втілення в життя необхідно знайти депутатів, котрі поставлять підпис під документом і будуть лобіювати його прийняття.

Читати повністю...

Пожалуйста, введите ваш E-mail: