АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Усуваємо протиріччя підзаконних нормативно-правових актів

Громадська спілка «Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств» (далі – Громадська спілка) хоча і створена нещодавно, намагається своїми діями сприяти удосконаленню законодавства у сфері мисливства та полювання, а також розвитку мисливського господарства.

Провівши аналіз чинного законодавства України, зокрема підзаконних нормативно-правових актів у сфері мисливського господарства та полювання, як результат виявлено протиріччя та неузгодженості.

По-перше, статтею 19 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» встановлено строки полювання на мисливських тварин, а саме:

«на самця козулі - з 1 травня по грудень включно».

Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.10.2014 № 383 «Про затвердження Порядку видачі посвідчення мисливця і контрольної картки обліку добутої дичини й порушень правил полювання» (далі - Порядок), визначено чіткі строки видачі контрольної картки обліку добутої дичини й порушень правил полювання на відповідний сезон полювання  (далі – контрольна картка), зокрема пунктом 1.3. Порядку встановлено, що контрольна картка видається з 01 травня поточного року по 30 квітня наступного року і діє з дня видачі до 30 квітня включно.

Враховуючи вищезазначене та той факт, що розгляд заяви на отримання контрольної картки може тривати до 30 днів, отримати контрольну картку мисливцям на момент відкриття сезону полювання на самця козулі є неможливим, що має наслідком порушення прав мисливців.

По-друге, Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.02.2014 № 57 «Про затвердження Інструкції про селекційний відстріл мисливських тварин» (далі - Інструкція) визначено, що заяви про видачу дозволів на селекційний відстріл подаються щороку до 01 березня (пункт 3.5 Інструкції). Підставою для не видання дозволу на селекційний відстріл є відсутність затвердженого в установленому законодавством порядку ліміту добування мисливських тварин, про що користувач мисливських тварин письмово повідомляється протягом трьох робочих днів (пункт 3.6. Інструкції).

Враховуючи вищезазначене та той факт, що ліміти використання мисливських тварин державного мисливського фонду затверджуються лише у ІІ–ІІІ декаді квітня, а в поточному році не затверджені навіть і в травні місяці, у зв’язку з чим всі користувачі мисливських угідь України не мають змоги отримати дозвіл на селекційний відстріл.

З метою урегулювання зазначених протиріч, Громадська спілка звернулась з пропозиціями (листом від 30.03.2015 № 08) до Міністерства аграрної політики та продовольства України. Пропозиціями передбачалося:

1) Пункт 1.3 Порядку видачі посвідчення мисливця і контрольної картки обліку добутої дичини й порушень правил полювання викласти у такій редакції:

«1.3. Контрольна картка видається з 01 квітня поточного року по 31 березня наступного року і діє з дня видачі до 31 березня включно.»

2) Пункт 3.5 Інструкції про селекційний відстріл мисливських тварин викласти у такій редакції:

«3.5. Заяви про видачу дозволів подаються щороку до 01 травня.»

Мінагрополітики України підтримало надані Громадською спілкою пропозиції стосовно внесення змін до нормативно-правових актів (лист від 21.05.2015 № 37-49-15/7845).

Отже, сподіваємося, що найближчим часом будуть внесені запропоновані зміни до нормативно-правових актів Мінагрополітики України.

Громадська спілка «Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств» звертається до мисливців та користувачів мисливських господарств обговорити надані пропозиції на форумі у розділі «Законотворча діяльність». У той же час, якщо ви виявили інші протиріччя пропонуємо також їх обговорити на форумі, з метою узагальнення матеріалів та подання відповідних звернень до органів державної влади.

Тільки спільними зусиллями ми зможемо забезпечити приведення законодавства України до норм міжнародного права, адже як говорить вислів «Один у полі не воїн».

Пожалуйста, введите ваш E-mail: