АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Зареєстровано новий Закон

Через застаріле законодавче регулювання, ведення мисливського господарства в Україні знаходиться далеко позаду інших європейських країн. А чисельність копитних в Україні, на думку науковців, є у 10-20 разів меншою за потенційно можливу.

21 травня 2015 року народними депутатами зареєстровано проект Закону України «Про раціональне використання, відтворення, охорону тваринного світу» (реєстраційний номер 2927).

Метою законопроекту є удосконалення положень законодавчих актів, пов’язаних з раціональним використанням, відтворенням і охороною тваринного світу, з веденням в Україні мисливського господарства та проведенням полювання, забезпечення їх взаємоузгодження, а також приведення положень у відповідність до законодавчих актів України, сучасних методів підходу до використання тваринного світу, а також до відповідних норм та концептуальних підходів, що визначені актами законодавства ЄС.

Законопроект встановлює чіткі норми відшкодування збитків (завданих унаслідок порушення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання), сума яких безпосередньо залежить від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на певний календарний рік.

Також законопроектом передбачається встановлення норм використання мисливських тварин (окрім парнокопитних мисливських тварин). Таким чином зникає необхідність кожного року затверджувати одні й ті самі норми та проводити тяганину з реєстрацією відповідного наказу Мінприроди у Мін’юсті.

На нашу думку, цей законопроект увібрав у себе практику регулювання цієї галузі за європейським зразком. Він удосконалює процедуру раціонального використання, відтворення та охорони тваринного світу, спрямований на збільшення популяції тварин, імплементує положення Бернської конвенції у частині збереження як самих видів фауни, так і середовища їх існування, а також заборонених методів полювання та знарядь лову.

Дія нового законопроекту спрямована на боротьбу з браконьєрами, підвищення відповідальності, а також ведення мисливського господарства. Також встановлюються повноваження державних органів у даній сфері, зменшується кількість підзаконних актів.

Проект Закону України «Про раціональне використання, відтворення, охорону тваринного світу» фіксує чіткі норми використання тварин, збільшує вартість відшкодування збитків, завданих природі, розширює повноваження осіб, які здійснюють охорону тварин як ресурсу загальнодержавного значення.

Справжні шанувальники мисливства завжди будуть зацікавлені у збереженні та збільшенні популяції тварин, а тому норми законопроекту стимулюють користувачів мисливських угідь до належного ведення господарства, посилення охорони і збереження мисливських видів тварин. Так, наприклад, пропонується у разі погіршення середовища перебування або скорочення чисельності тварин у межах певного господарства з вини користувача мисливських угідь повертати дані угіддя в державний фонд.

Уповноважено єгерів та громадських інспекторів складати протоколи про адміністративні правопорушення та перевіряти наявність дозвільних документів на здійснення полювання та використання об’єктів тваринного світу. Саме залучення громадськості до контролю у сфері охорони довкілля є досить поширеним та має свої результати в європейських країнах.

Щиро сподіваємося, що даний законопроект буде ухвалено найближчим часом, адже він надасть змогу не тільки зберегти багату фауну нашої країни, а й збільшити її біорізноманіття, знищить браконьєрство як вид добування тварин, підвищить свідомість та відповідальність громадян щодо використання об’єктів тваринного світу, поповнить місцеві та державний бюджети, наблизить нас до європейських стандартів та культури полювання.

Ми часто чуємо від екологів, що необхідно дієвіше зберігати та охороняти тваринний світ. Ще раз підкреслюємо, що запропонований законопроект 2927 – це чіткі і реальні пропозиції, які найближчим часом дадуть позитивний результат у сфері охорони, збереження та відтворення тваринного світу!

Пожалуйста, введите ваш E-mail: