АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Ось і закінчився період нересту

Нарешті, на переважній більшості річок та водосховищ, на радість любителям рибної ловлі, закінчився період весняно-літньої заборони на лов риби.

Проте закінчення весняно-літньої заборони не означає вседозволеність. Любительський та спортивний лов риби у літній період дозволяється на водоймах загального користування з берега або з човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку, та спінінгом. Вилов на одну особу не повинен перевищувати 3 кг на водоймах загального користування та 5 кг на водоймах, закріплених за громадськими об'єднаннями, а також ті, де впроваджене платне рибальство, раки: 30 і 50 шт. відповідно.

Штраф за перевищення лімітів та нормативів використання природних ресурсів становить від 51 до 306 грн. (ст. 91-2 КУпАП).

З метою збереження біорізноманіття водойм, недопущення зникнення видів риб, рибалкам забороняється лов риби і водних безхребетних, менших за такі розміри: короп – 25 см, лин – 20 см, лящ – 32 см, судак – 42 см, товстолоб – 40 см, щука – 35 см, рак – 10 см.

Громадська спілка «Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств» наголошує, що рибалки повинні чітко дотримуватися Правил любительського і спортивного рибальства. Пам’ятати,  що протягом усього року заборонено ловити рибу із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, способом багріння. 

Ми закликаємо рибалок не порушувати чинне природоохоронного законодавство, дотримуватися Правил любительського і спортивного рибальства протягом року та інші законодавчі акти, адже невиконання вищезазначених правил тягне за собою адміністративну, а в деяких випадках і кримінальну відповідальність.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: