АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Результати засідання круглого столу програми FLEG II

У рамках Регіональної програми FLEG II «Правозастосування та управління в лісовому секторі країн східного регіону дії Європейського інструменту сусідства і партнерства - 2» за ініціативою консультанту програми FLEG ІІ з питань організації мисливського господарства Мироненко М., експерту з питань ведення лісового господарства України WWF-DCP Карабчука Д.  та Держлісагенства України, 7 липня відбулось засідання  круглого столу щодо вдосконалення моделі функціонування мисливського господарства в Україні.

В обговоренні взяли участь представники Асоціації, Держлісагенства та його територіальних органів, користувачі мисливських угідь, наукові співробітники НУБіП, Запорізького Національного Університету, Інституту екології Карпат НАН України, журналісти та інші представники громадськості.

Консультант програми FLEG II Мироненко М. О. представив нову модель функціонування мисливського господарства в Україні, зокрема запропоновано створити окремий департамент, який буде займатися виключно питаннями мисливства та полювання, державну лісомисливську охорону (варту), розширити повноваження єгерів, обмежити користування мисливськими угіддями (площа  від 3 до 30 тис. га, термін користування – лише 15 років), ввести в дію норми щодо сплати за користування угіддями та відшкодування збитків,  завданих мисливськими тваринами лісовому та сільському господарствам, запровадити вольєрне полювання, реєстрацію відстрільних карток в територіальних органах Держлісагенства, внести зміни у статистичну форму звітності № 2-ТП (мисливство), заборонити використання свинцевого шроту при полюванні на пернату дичину на території водно-болотних угідь та ін.

За результатами проведеної дискусії, було вирішено: врахувати пропозиції учасників засідання круглого столу  при доопрацюванні запропонованої моделі функціонування мисливського господарства в Україні та ініціювати подання Проекту до Верховної Ради України, як законопроекту, для розгляду і прийняття рішення в установленому порядку. 

Пожалуйста, введите ваш E-mail: