АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Роз’яснення щодо депопуляції диких кабанів

З початку року на території України виявлено 13 випадків захворювання на африканську чуму свиней, з них 9 – домашні та 4 – дикі свині. Всі випадки розглядаються на засіданнях Державних надзвичайних протиепізоотичних комісіях при обласних державних адміністраціях за результатами яких приймаються відповідні рішення.

Зокрема, на території Київської області зафіксовано 2 випадки захворювання свійських тварин на АЧС. Ці випадки розглянуті на засіданнях Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Київській ОДА та прийняті відповідні рішення. Що стосуються мисливських господарств області, то протокольними дорученнями передбачається провести повну депопуляцію диких свиней майже половині користувачам мисливських угідь області, а другій половині – привести чисельність до мінімальної.

Розглянувши детально доручення комісії у Громадської спілки «Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств» виникло ряд питань з якими звернулися до Головного управління ветеринарної медицини в Київській області, а саме:

  • чи будуть відшкодовані збитки, які понесуть мисливські господарства після проведення повної депопуляції та зменшення чисельності дикого кабана до мінімальної, якщо так то за рахунок яких коштів і в якому порядку;
  • на підставі яких документів має проводитись депопуляція диких кабанів на землях державного мисливського резерву;
  • чи можуть бути використані після проведення лабораторних досліджень для потреб мисливського господарства або для реалізації мисливцям туші тварин, у разі не підтвердження захворювання на АЧС.

Листом Головного управління ветеринарної медицини в Київській області від 27.07.2015 №10-01-18/1216 надано відповідь на поставлені питання, тож користувачі мисливських угідь робіть свої висновки.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: