АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Загоряння лісу – лихо для країни

У зв’язку з високими температурами повітря все частіше у засобах масової інформації з’являються повідомлення про виникнення пожеж на території лісових масивів.

Лісові пожежі виникають головним чином у результаті необережного поводження з вогнем. Частка пожеж природного походження у порівнянні з пожежами, викликаними антропогенною діяльністю, мала.

На жаль, більшість відпочиваючих людей абсолютно не навчені елементарним нормам поведінки на природі. Майже ніхто з них навіть не замислюється над тим, скільки шкоди може завдати недбало викинутий недопалок у суху траву чи лісову підстилку. Пожежа «наростає» поступово і загасити її у початковій стадії зазвичай нікому. Як виняток - цілеспрямований підпал.

Протягом поточного року на території зони відчуження вкотре виникла лісова пожежа, яка розпочалася фактично 7 серпня та триває по сьогоднішній день. Хоча офіційні повідомлення про загоряння лісу на території підприємства «Чорнобильська пуща» датовані 8 або 9 серпня. То ж виникає питання: чи не приховуються загоряння в зоні з метою уникнення підвищення соціальної напруги серед населення щодо радіаційної безпеки до того часу, поки не стане відомо ЗМІ?Адже кожного разу, як тільки виникає пожежа у зоні відчуження, відразу ж чиновники всіх рівнів доповідають про радіаційний стан, який завжди знаходиться в нормі.

Лісові пожежі знищують дерева і чагарники, заготовлену деревину та тварин. Інакше кажучи, горіти може практично все. Боротьба з лісовими пожежами – складний процес, який вимагає значних людських і матеріальних ресурсів. Тому раціональнім є запобігання їх виникненню.

Тож в якій нагоді став би прийнятий Верховною Радою України ще 17.06.2015 Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення боротьби з браконьєрством та захисту навколишнього середовища», яким передбачено повноваження єгерів складати протоколи про порушення вимог пожежної безпеки , і котрий по сьогоднішній день не набрав чинності та пилиться у чиновницьких кабінетах.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: