АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Полюємо чи ні?

Відповідно статті 19 Закон України «Про мисливське господарство та полювання» встановлено можливі строки проведення полювання на мисливські тварини. Також даною статтею визначено, що строки полювання (конкретна дата відкриття та закриття полювання на певний вид мисливських тварин, дні полювання протягом тижня) та порядок його здійснення, а також норма добування мисливських тварин визначаються безпосередньо користувачем мисливських угідь у межах строків, визначених цим Законом.

Згідно Закону, станом на вересень місяць, можливо проводити полювання на всі види копитних тварин, бабака та пернату дичину (крім куріпки сірої і фазана).

На даний час, у зв’язку з пожежонебезпечним періодом у більшості областей України заборонено полювання. Заборону встановлено відповідними розпорядженнями обласних державних адміністрацій.

У цей період господарствами не реалізуються та не проводяться полювання на копитних та бабака, які є ліцензійними видами, а також не видаються відстрільні картки на пернату дичину.

Однією з проблем, яка виникає під час цього періоду, є контроль за проведенням полювання за вже реалізованими сезонними картками. Адже проінформувати всіх мисливців, яким видано картки, господарства не мають можливості.

Статтею 14 Закон встановлено чіткий перелік документів необхідних мисливцю для проведення полювання, а саме:

  • посвідчення мисливця;
  • щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
  • дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо);
  • відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;
  • паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання під час полювання.

Мисливець, який має при собі перелічені документи під час полювання, у тому числі у пожежонебезпечний період, не порушує Закон України «Про мисливське господарство та полювання». Але якщо мисливець здійснює полювання або навіть лише перебуває у лісі, відбувається порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що передбачено статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкції цієї статті за порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачають накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У разі знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тож виходить, що при полюванні на території водно-болотних угідь за межами лісового фонду під час встановленого облдержадміністрацією пожежонебезпечного періоду, маючі при собі всі зазначені вище документи мисливець не порушує чинне законодавство України. Тоді виникає питання, чи взагалі є доцільним закриття полювання та чи неможливо було обійтися лише забороною на перебування людей у лісах, а можливо хтось у владних кабінетах лише вирішив перестрахуватись.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: