АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Африканська чума свиней поширюється Європою

Африканська чума свиней (АЧС) торкнулася не лише України, а і деяких сусідніх держав. Так, в Польщі, наприклад, саме її розповсюдження призвело до зниження інвестиційної привабливості свинарства: країна швидко втрачає лідируючі позиції за кількістю свиней. З офіційних даних польського Головного статистичного управління слідує, що за рік поголів’я свиней в країні зменшилось на 84 тисячі штук.

Тим часом у деяких країнах починають скасовувати карантин, пов’язаний зі спалахом АЧС. Наприклад, у Латвії на початку жовтня його скасували у трьох регіонах, через те що там була завершена дезінфекція ферм, на яких були виявлені інфіковані тварини. За останній тиждень вересня у Латвії було виявлено 16 випадків падежу диких кабанів через АЧС. Загалом з червня минулого року, коли в державі вперше зафіксували випадок захворювання на АЧС, там від неї загинуло 940 лісових кабанів.

Також на початку жовтня був скасований карантин, викликаний спалахом АЧС у Брянській області РФ. З лютого минулого року по серпень цього року в регіоні було зареєстровано 11 спалахів АЧС. Загалом на території Росії епізоотична ситуація продовжує погіршуватися, тому розслаблятися там не збираються, і незважаючи на зняття карантину, залишають певні обмеження.

На території України останній випадок АЧС виявлено 4 вересня 2015 року в селищі Максимівка Ічнянського району Чернігівської області. З початку цього року це вже 11-й випадок виявлення АЧС у Чернігівській області, тоді як у Київській області було зареєстровано 4 таких випадки, у Сумській – 3, у Рівненській – 2, у Житомирській – 1; у тому числі 5 випадків серед диких кабанів, 16 серед домашніх, а також 1 інфікований об’єкт у Полтавській області.

У рамках заходів щодо депопуляції диких кабанів з початку року було ліквідовано 3 892 диких кабана (станом на 11 вересня). На сьогоднішній день ці заходи продовжуються.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: