АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Відбулось засідання круглого столу, присвяченого проблемам рибальства

У суботу, 17 жовтня, Держрибагентство разом з ГО Agro.Reforms.UA провело другий круглий стіл, присвячений проблемам любительського, спортивного та промислового рибальства в Україні.

В рамках цього заходу було презентовано проект «Порядку здійснення любительського рибальства», призваний законодавчо врегулювати любительський вилов риби. Одним з основних моментів, що містить даний документ, є запровадження відловлювальної картки для рибалок-любителів – пропонується надавати їх тим рибалкам, котрі здійснюють любительське рибальство у порядку спеціального використання водних біоресурсів – воно не передбачає вилов риби для особистого споживання у водоймах загального користування, та включає перевищення норми безоплатного лову. Також пропонується розмежувати окремі ділянки водойм у часі для промислового і любительського лову, наприклад, за днями тижня. Крім того запропоновано визначити межі водойм, у яких буде заборонено промислове рибальство, але дозволене любительське.

Особлива увага у документі приділена підводному полюванню, а саме запропоновано дозволяти його лише тим, хто щорічно походить реєстрацію в органі рибоохорони і отримує картку реєстрації підводного мисливця.

Найближчим часом, як пообіцяли в Держрибагентстві, даний «Порядок» буде розміщений на сайті відомства (darg.gov.ua) для обговорення з громадою. В зв’язку з цим нагадаємо, що раніше Держрибагентство закликало рибалок прийняти участь в обговоренні питання розмежування любительського та промислового рибальства на Київському та Канівському водосховищах. Незважаючи на те, що прийом пропозицій офіційно був завершений 16 жовтня, заступник Голови Держрибагентства Андрій Кравченко пообіцяв, що усі конструктивні пропозиції, що надійдуть пізніше, також будуть розглянуті і прийняті до уваги.

Слід зазначити, що присутні на круглому столі рибалки звернули увагу урядовців на те, що розмежування не має сенсу, якщо відсутній контроль за виловом риби. Боротьба з браконьєрами, неконтрольованим виловом риби, як промисловцями, так і любителями – це, на думку громадськості, одне із найперших питань, які необхідно вирішити. Держрибагентством вже було анонсоване створення так званої «рибної поліції» – реформована рибінспекція буде працювати по-новому, з покращеними підходами і принципами роботи. Крім того, у відомстві звернулись до всіх небайдужих рибалок з проханням у разі виявлення незаконного промислового або любительського вилову риби одразу ж телефонувати на гарячу лінію (044-486-44-59 або 044-486-44-24), або залишати повідомлення на сторінці Держрибагентства у Facebook.

Багато говорили і про впровадження плати для любительської риболовлі. З такою ініціативою виступили присутні на круглому столі рибалки, однак лише при дотриманні деяких умов: прозорості використання зібраних таким чином грошей та повного розуміння того, на що вони направляються. Важливим є і необхідність долучити промисловців до зариблення водойм. Однак, за словами Андрія Кравченко, обговорення впровадження платного рибальства не відбудеться до тих пір, доки не буде наведений порядок на водоймах.

Реформування рибної галузі України з урахуванням інтересів усіх сторін можливе лише за їх активної участі у обговоренні та формуванні своїх пропозицій, то ж звертаємося до всіх рибалок не бути байдужими!

Пожалуйста, введите ваш E-mail: