АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Відкриття полювання на кроля дикого і зайця-русака

Відповідно до закону «Про мисливське господарство та полювання» з 1 листопада відкривається полювання на кроля дикого і зайця-русака, яке здійснюється за відстрільними картками. Проводити її дозволяється до кінця січня. Проте варто зазначити, що кожне мисливське господарство встановлює терміни відкриття полювання на свій розсуд, у рамках відрізку часу, передбаченого вищезгаданим законом. Також варто звернути увагу на поширення Африканської чуми свиней, через яку багато господарств змушені скорегувати строки полювання або зовсім тимчасово його не проводити, адже даний вірус може переноситися навіть на підошві взуття і колесах автомобілів.

Полювання на зайця вимагає значної вправності мисливця. Здійснюючи її з підходу, слід враховувати спритність і влучність звіра, а значить – бути уважним і спостережливим. Взимку в пошуках зайця мисливець повинен звертати увагу на слід звіра – чіткіші свідчать про те, що вони свіжі, притрушені сліди значать, що звір залишив їх давно.

При полюванні на зайця з собаками, що володіють спритністю і швидкістю, мисливцеві слід зайняти позицію на тому місці, де найбільш вірогідна поява зайця, якого жене собака, і вести себе вкрай тихо, щоб не злякати звіра. Крім того, враховуючи особливості поведінки зайців і їх перевагу місцевості і зі складним рельєфом та заростям рослин, полювання з собакам на зайця слід здійснювати на відкритій місцевості, де мінімальні ризики того, що собака на швидкості отримає травми.

Слідуючи цим простим правилам полювання на зайця, ви збільшите шанс піти додому із здобиччю.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: