АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Пропонується встановлення мінімального віку придбання та використання мисливської зброї

На сьогоднішній день на розгляді комітетів Верховної Ради України знаходитися Проект Закону про внесення змін до статті 12 Закону України "Про мисливське господарство та полювання" (щодо встановлення мінімального віку придбання та використання зброї), поданий Народним депутатом України Мельничуком Іваном Івановичем (зареєстрований 08.09.2015 №3050).

У законопроекті пропонується визначити, що правом придбання та використання мисливської гладкоствольної зброї та основних частин до неї користуються громадяни України, які досягли 18-річного віку.

Згідно пояснювальної записки до Законопроекту, в Україні на законодавчому рівні потребує врегулювання питання визначення мінімального віку, з якого особа може придбати і використовувати зброю.

Сьогодні зазначене питання регулюється лише Наказом МВС України «Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів» № 622.

Відповідно підпункту 12.1 зазначеної Інструкції правом придбання мисливської гладкоствольної зброї та основних частин до неї користуються громадяни України, які досягли 21-річного віку, мисливської нарізної зброї та основних частин до неї – 25-річного віку, холодної, охолощеної та пневматичної зброї та основних частин до неї – 18-річного віку.

Але це питання потребує перегляду у зв'язку із тим, що у віці 18 років людина стає повністю дієздатною, і відповідно – здатна у повному обсязі усвідомлювати значення своїх дій та нести відповідальність за них.

Крім цього, фактично держава вже визнає таке право, адже особам, які призиваються до лав Збройних Сил України, видається зброя для захисту країни починаючи з 18 років.

Таким чином, зниження мінімального віку, з якого дозволяється придбання і використання мисливської гладкоствольної зброї до 18 років, усуне законодавчу прогалину, а також помістить у правові рамки відносини, які існують фактично на практиці.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: