АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Скасовано сім дозвільних документів у рибогосподарській сфері

Виступаючи на засіданні Комітету верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, голова Держрибагентства Ярема Ковалів звернув увагу присутніх на необхідність проведення дерегуляції бізнесу. Так, орендна плата за водойми з минулого року збільшилась у кілька разів, що призводить до економічної недоцільності ведення такого бізнесу. Тому Держрибагентство висловило пропозицію щодо зменшення плати за оренду водойм.

Крім того для спрощення ведення бізнесу в рибогосподарській сфері фахівці відомства разом з народними депутатами розробили проект Закону №2558а, за прийняття якого 8 грудня проголосувала Верховна Рада. У законі із назвою «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі» деякі стосуються безпосередньо рибного господарства – скасовано сім дозвільних документів у цій сфері. Зокрема, скасовується ліцензія для риболовних підприємств: з наступного року для рибальства в акваторії України достатньо буде мати дозвіл, винятки становлять лише підприємства, які здійснюють лов за межами нашої країни. Скасовується свідоцтво про стабільність і надводний борт риболовецьких суден, що не підлягають нагляду класифікаційного товариства – цю функцію виконує технічний огляд. У наступному році також в Україні з’явиться електронний реєстр рибогосподарських водних об’єктів, тому скасовується ведення Держрибагентством окремого реєстру гідротехнічних споруд рибогосподарських водних об’єктів. Крім того скасовується низка адміністративних послуг Держрибагентства та скорочується строк, відведений на погодження та отримання дозвільних документів – тепер він становитиме не 30-ть, а 10-ть днів.

На засіданні Комітету Ярема Ковалів звернув увагу присутніх на необхідність збільшити розмір штрафів та відповідальності за порушення правил рибальства, адже існуючі «покарання» не стимулюють рибалок дотримуватись законодавства і призводять, наприклад, до використання заборонених методів лову.

Також на засіданні Комітету було прийнято рішення подарувати ще один шанс проекту Закону №2454а «Про введення заборони (мораторію) на промисловий вилов водних живих ресурсів на деяких водоймах України». Нагадаємо, що даним законопроектом, зокрема, пропонується ввести мораторій на промислове рибальство у водних об’єктах басейну Дніпра, Південного Бугу, Західного Бугу, Сіверського Донця. Та оскільки проект документу не зустрів підтримки, у тому числі і у Держрибагентстві, було рекомендовано прийняти його за основу і вирішено розглянути більш детально на засіданні Комітету.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: