АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Області починають проводити облік чисельності диких тварин

Щорічно після закінчення мисливського сезону в областях країни проводять облік чисельності мисливських тварин – згідно зі ст.30 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» це є обов’язковим для усіх користувачів мисливських господарств. У період з січня по лютий проводять таксацію копитних та хутрових тварин. Проводять підрахунок шляхом спостереження на підгодівельних майданчиках, шумового прогону, підрахунку слідів на сніговому покриві та опитування місцевих жителів. По результатам таксації визначаються ліміти на добування тварин в наступному мисливському сезоні.

В декількох областях вже почали проводити підрахунки. Так, Управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА повідомило, що облік чисельності тварин на території мисливських господарств регіону розпочато 10 січня, а триватиме він до 5 лютого. З 11 січня розпочато зимовий облік мисливських тварин користувачами мисливських господарств Волинської області, а деякі з них вже закінчили проведення підрахунків, але в цілому облік триватиме до кінця місяця. Руслан Люшук, начальник сектору мисливського господарства ВОУЛМГ пояснив, що наявність сніжного покрову сприяє проведенню таксації.

В Державній екологічній інспекції України повідомили, що представники їх територіальних органів будуть приймати активну участь у проведенні обліку тварин, що дозволить контролювати достовірність даних і об’єктивно встановити ліміти на сезон полювання 2016-2017рр. Працівникам інспекції рекомендовано особливу увагу звернути на відповідність фактичної чисельності зайця-русака до первинних матеріалів обліку за минулий рік.

Водночас деякі обласні управління Держлісагентства повідомляють про те, що сезон полювання триває. Так, головний мисливствознавець Тернопільського облуправління лісового та мисливського господарства Андрій Барабаш повідомив, що 17 січня – останній день виходу на зайця і лисицю, а у лютому триватиме полювання на лисиць червоних, що дозволить врегулювати їх чисельність і послабити нестабільну епізоотичну ситуацію на деяких територіях. Проведення таксації на території мисливських угідь Тернопільської області буде здійснюватися з другої декади січня по першу декаду лютого. Полтавське облуправління повідомило, що облік тварин у мисливських господарствах області буде проводитися протягом кінця січня – початку лютого. Наразі сезон полювання в області триває, і проводиться на самців копитних(окрім козулі) і хутрових звірів – до кінця січня, та на лисиць впродовж лютого, але лише в тих господарствах, де є ліміти на добування. За даними облуправління ветмедицини у 40 мисливських господарств з 67 у Полтавській області полювання закрито.

Кіровоградське облуправління лісового та мисливського господарства повідомило, що полювання у області на лисиць та зайця триватиме до 24 січня включно. Крім того управління повідомило, що його працівники разом з єгерською службою користувачів мисливських господарств здійснюють зимову підгодівлю диких мисливських тварин, що є традиційним для цієї пори року біотехнічним заходом, який триватиме до того часу, поки не зійде сніговий покрив. Аналогічну інформацію оприлюднило і Вінницьке облуправління. Проведення цих заходів передбачає завчасну заготівлю кормів, будування або ремонт годівниць і підгодівельних майданчиків.

Зважаючи на різні строки проведення таксації, інформації по кількості мисливських тварин у всіх областях України можна чекати вже наприкінці лютого.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: