АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

"Сезон тиші" для диких тварин

Дев’ятого квітня 2015 року було прийнято Закон України №332 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу». Цим законом регламентовано встановлення «сезону тиші» для дики тварин – вперше в історії України.

«Сезон тиші» триватиме з 1 квітня по 15 червня – це період масового розмноження диких тварин. На цей час у місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами, які мають затверджувати районні і обласні ради за поданням селищних, сільських та міських рад, забороняється проводити роботи та заходити, що можуть спричинити неспокій та підвищений рівень шуму. К таким роботам можна віднести санітарні рубки лісу, проведення змагань на транспортних засобах, вибухових робіт та феєрверків, також заборонена пальба.

Забезпечувати охорону середовища існування, шляхів міграції та умов розмноження диких тварин мають організації, установи, підприємства і громадяни, які здійснюють діяльність, що може вплинути на стан тваринного світу.

Держекоінспекція України вже доручила своїм територіальним органам розробити план заходів по недопущенню підвищення шуму, створити оперативні групи на період тиші і контролювати його дотримання. Комітет ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи в свою чергу звернувся до Міноборони, Держлісагентства та обласних держадміністрацій з вимогою забезпечити контроль за дотриманням сезону тиші і повідомити про його результати.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: