АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Законотворці пропонують посилити відповідальність за порушення природоохоронного законодавства

1 квітня 2016 року за ініціативи народного депутату України Усова К.Г. до Верховної Ради було подано Проект Закону №4367 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог природоохоронного законодавства».

У пояснювальній записці до цього законопроекту наголошується, що наразі існує дисбаланс між фактичним розміром заподіяної шкоди навколишньому природному середовищу та сумою існуючих штрафів. Наслідком цього дисбалансу, а саме незначного розміру санкцій за порушення вимог природоохоронного законодавства, є неналежний рівень екологічної безпеки в нашій країні. Тому документ, яким пропонують підвищити розмір штрафів, має на меті підвищити ефективність виконання одного із головних завдань адміністративного процесу – забезпечити правомірну поведінку суб’єктів екологічних правовідносин, підвищити ефективність здійснення державного контролю у сфері охорони довкілля.

Законопроектом пропонується підвищити адміністративну відповідальність при порушенні правил охорони водних ресурсів, а саме забруднення вод, порушення водоохоронного режиму, правил водокористування, встановивши за такі злодіяння штрафи в розмірі 100-150 неоподаткованих мінімумів для громадян (далі НМДГ), та 500-1000 НМДГ для посадових осіб.

 Громадяни, що самовільно захопили водні об’єкти або порушили умови дозволу та правил спеціального водокористування в разі прийняття проекту будуть сплачувати вже не 3-7 НМДГ, а 100-150; така ж сама відповідальність чекатиме на тих, хто порушить право держвласності на ліси та на тваринний світ; посадовці за такі самі правопорушення будуть сплачувати 500-1000 НМДГ.

Велику увагу приділено землям державного лісового фонду: якщо вони використовуються незаконно, якщо виявлена незаконна порубка, факти знищення та пошкодження лісових культур, в тому числі і захисних лісових насаджень, то штраф пропонують підвищити з 5-10 до 150-250 НМДГ; за порушення використання лісосічного фонду, заготівлі і вивезення деревини, пошкодження або знищення підросту в лісах, користування не у відповідності з метою лісорубного квитка, знищення відмежувальних знаків, порушення пожежної безпеки пропонують штрафувати на 100-150 НМДГ.

Що стосується диких тварин, то при порушенні вимог щодо охорони їх середовища перебування та шляхів міграції громадяни в разі прийняття проекту будуть змушені заплатити 100-150 НМДГ, посадовці – 500-1000 НМДГ. При перевищенні лімітів та нормативів використання природних ресурсів розмір штрафу становитиме 500-1000 НМДГ для громадян і 1000-1500 НМДГ для посадовці (наразі 3-18 та 9-30 НМДГ відповідно).

Крім того пропонується у рази збільшити штрафи для підприємців, що забруднюють ліси, порушують порядок здійснення діяльності, спрямованої на штучні зміни стану атмосфери, перевищують дозволений вміст забруднюючих речовин, порушують правила поводження з відходами і інші норми природоохоронного законодавства.

Депутати сподіваються, що в разі прийняття законопроекту, він буде сприяти раціональному використанню і охороні навколишнього природного середовища, створенню більш ефективного механізму щодо припинення порушень вимог законодавства у сфері охорони довкілля та усунення їх негативних наслідків.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: