АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

На Житомирщині надзвичайна ситуація техногенного характеру

14 квітня у Баранівському районі Житомирської області оголосили надзвичайну ситуацію техногенного характеру місцевого значення – забруднення річок Случ та Хомора невідомими речовинами призвело до масової загибелі риби.

Як повідомила Держекоінспекція, в ході обстеження річки Случ в межах міста Баранівка по обох берегах було виявлено загибель риби та раків, а також двох загиблих бобрів річкових, а на мілководді було виявлено масове скупчення риби, що знаходилась під самою поверхнею води з ознаками задухи. Проби води, відібрані інспекторами, продемонстрували значну нехватку кисню – при нормі не менше 6мг/дм3 в річці Случ його вміст складав 2,4мг/дм3, в річці Хомора – 1,6-2,3мг/дм3.

При обстеженні річки Случ у місці впадіння річки Хомора інспектори виявили велику кількість желеподібних згустків невідомої речовини, що сплавлялась за течією. Наразі не має даних про те, хто і чим забруднив річки, та про причину загибелі водних біоресурсів. За даними Житомиррибоохорони загинуло 7 сомів, 38 лящів, 27 щук, 47 окунів, 50 уклійок, 45 пліток, 3 коропа, 38 раків, 20 плоскирок, 10 краснопірок, 3 ротаня, 5 річкових бичків, 2 линя, 17 карасів. Працівники ветеринарної медицини області відібрали зразки загиблих риб та бобра.

Звертаємо увагу, що використання води для питних потреб, а також напою тварин, використання в їжу риби з вказаних річок заборонено, оскільки може нанести шкоду здоров’ю.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: