АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Мінагрополітики скасовує наказ про відстріл хижаків

Із стаття 33 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» випливає, що до хижих та шкідливих тварин відносяться: вовки, бродячі собаки і коти, лисиці, єнотовидні собаки та сірі ворони, їх добування мисливці можуть здійснювати під час полювання на інші види мисливських тварин.

 

Однак існує ще наказ Держкомлісгоспу № 121 від 16.12.1997р. Цей наказ регламентує проведення заходів щодо відстрілу і відлову хижих та шкідливих тварин, і був прийнятий з метою посилення цієї роботи. Зокрема документом встановлюється, що начальники ОУЛГ та генеральні директори державних лісогосподарських об’єднань мають створювати бригади мисливців і забезпечувати їх набоями для відстріла і відлова хижих та шкідливих тварин, в першу чергу це стосується вовків та бродячих собак. Також за добування вовка цей документ встановлює винагороду у розмірі 100 гривень за голову, що має сплачувати державний орган лісового господарства.

Однак Мінагрополітики опублікувало Наказ №143 від 11.04.2016р., який визнає таким, що втратив чинність вищезгаданий наказ Держкомлісгоспу.

Слід зазначити, що вовки становлять загрозу для сільського господарства та мисливського господарства. За останніми даними мисливствознавців, їх кількість в Україні зростає. Водночас слід нагадати, що 10.11.2015 був зареєстрований законопроект №3445, яким вносяться зміни до деяких законів про охорону фауни та флори згідно мужнародних угод. Автори законопроекту у пояснювальній записці до нього звертають увагу, що той факт, що вовк в Україні є бінарним видом, тобто одночасно відноситься і до мисливських тварин, і до шкідників, є грубим порушенням Бернської конвенції. Тому законотворці пропонують виключити вовка зі списку шкідників, залишивши його мисливським видом. Тож пропонується виключити вовка зі статті 33 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання», в якій зазначений список хижих та шкідливих тварин.

Наприкінці березня Головне науково-експертне управління та Комітет ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендували прийняти за основу данний законопроект, що був доопрацьований у лютому цього року.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: