АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

В рибному господарстві занепокоєні долею рибного патруля

Мінприроди виступило з ініціативою передати повноваження Держрибагентства в частині державного нагляду (контролю) водних біоресурсів Держекоінспекції.

 

Слід зазначити, що цей пункт є одним із в завданні реформувати систему управління сферою охорони довкілля, про що йдеться у плані заходів з виконання Програми діяльності Кабміну, опублікованому у частині, що належить до виконання Мінприроди, у травні минулого року. Відповідний законопроект розробила Держекоінспекція.

Однак науковців та працівників рибного господарства така ініціатива стурбувала, про що повідомило Держрибагентство. Як повідомляє прес-служба відомства, до нього надійшло звернення від восьми громадських організацій та ділових асоціацій, об’єднуючих більше 19 тисяч працівників рибного господарства.

Одне з головних питань, що викликає занепокоєння, діяльність рибного патруля, якого можуть позбавити охоронної функції. Слід зазначити, що на пілотний проект рибного патруля було витрачено багато сил та часу, коштів, майбутні рибні патрульні Київщини вже завершують навчання, відібрані кандидати до рибних патрулів в областях. Та всі вони виявляться марними, якщо ініціатива Мінприроди буде запроваджена, і головне завдання патрульних – охороняти водойми від браконьєрів – зникне з переліку їх повноважень. Крім того, функція регулювання рибного господарства може бути ефективною лише при контролі всіх процесів (зариблення, дотримання правил, ведення господарської діяльності) одним органом, зазначено в зверненні.

Також у зверненні наголошується, що така ініціатива суперечить базовим принипам Угоди про Асоціацію з ЄС. За словами голови Держрибагентства Яреми Коваліва, в ЄС регулюванням господарської діяльності та державним наглядом (контролем) за водними біоресурсами опікуються одні й ті самі органи, що не залежать від екоінспекції, а Україна обрала розвиток рибного господарства у відповідності з европейскьою моделлю, нагадав він.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: