АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Правила «сезону тиші» пропонують змінити

В цьому році в Україні вперше діє «сезон тиші» для диких тварин – відповідні зміни у Закон України «Про тваринний світ» були внесені прийняттям Закону №332 від 9 квітня 2015 року.

 

Однак, як це часто буває, закон приймають, а протиріччя, недоопрацювання або негативні наслідки знаходять пізніше. Деякі обмеження господарської діяльності, що були спричиненими з прийняттям Закону, відображені в Законопроекті № 4492 від 21.04.2016р, поданому Народним депутатом Савченко О.Ю. Оскільки під час «сезону тиші», що триває з 1 квітня по 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, що є джерелом підвищенного шуму (встановлюється ст.39 Закону України «Про тваринний світ»), безліч підприємств зіткнулися з обмеженням ведення їх господарської діяльності, наголошує депутат у пояснювальній записці до Законопроекту.

Він підкреслює, що не всі території, на яких діє заборона, є місцем масового розмноження тварин, і тому пропонує внести зміни до зазначеної статті, встановивши, що заборона діє не у період масового розмноження диких тварин, а у місцях розмноження диких тварин.

Громадська спілка «Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств» може додати ще одне протиріччя – згідно ст.19 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» з 1 травня починається сезон полювання на самця козулі, навряд чи можна його проводити, не спричиняючи шуму.

Слід зазначити, що Головне науково-експертне управління вже опублікувало свій висновок щодо Законопроекту, і не підтримують його. В документі зазначено, що його прийняття призведе до погіршення умов розмноження диких тварин – не всі місця розмноження наразі відповідають частині першій вищезазначеної статті. Крім того, Головне науково-експертне управління вважає, що прийняття дрібних змін не сприяє стабільності законів і витрачає пленарний час парламенту.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: