АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Через спеку в водоймах гине риба

Значне підвищення температури повітря в Україні на минулому тижні призвело до підвищення температури водойм і зниження вмісту розчиненого кисню в воді. За таких умов почався мор риби.

 

У каналі Верке поблизу міста Берегове Закарпатської області загибель риби була зафіксована 27 червня. Як повідомила Держекоінспекція, після інструментально-лабораторних досліджень відібраних проб було зафіксовано підвищення температури води у каналі до 25°С та зменшення розчиненого кисню у воді до 4,3 мгО/дм3. За даними експертів, саме це спричинило загибель риби.

30 червня у річці Південний Буг у межах міста Хмельницького також було встановлено загибель риби – карася, окуня та йоржа. Тут температура води підвищилась вже до 28°С, а вміст розчиненого кисню знизився до 2,8 мг/дм3, і, за словами експертів Держекоінспекції, саме ці фактори разом з процесами розкладання решток водної рослинності призвели до загибелі риби.

Варто зауважити, що до розслідування факту масової гибелі риби долучився і новий рибний патруль, що 16 червня приступив до роботи в рамках пілотного проекту на Київщині. Як повідомила прес-служба Держрибагентства, 21 червня Київський рибоохоронний патруль виявив факт мору риби у річці Тетерів поблизу села Богдани Вишгородського району. Рибні патрульні повідомили про виявлений факт усі компетентні органи задля розслідування причин загибелі риби.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: