АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Рибний патруль спонтанно перевірятиме вилов промислових рибалок

В Україні існує величезна проблема неконтрольованого промислового лову водних біоресурсів – експерти вважають, що фактичний об’єм вилову в порівнянні з задекларованим щонайменше вдвічі більший. Знаючи про це, Держрибагентство поставило задачу перед новим рибним патрулем – налагодити прозору систему звітності про вилов. З цією метою рибний патруль разом з громадськими активістами здійснив першу спецоперацію на рибоприймальному пункті.

 

Як повідомила прес-служба агентства, 30 червня патрульні відвідали село Страхолісся на Київському морі, аби перевірити, чи дотримуються промисловики процедури заповнення журналу вилучення водних біоресурсів, та чи відповідає об’єм фактичного вилову задекларованому. Результат спецоперації став яскравою ілюстрацією ситуації, що склалася у нашому промисловому рибному секторі. Рибні патрульні зафіксували здачу риби чотирма підприємствами, і відмітили, що кожен з трьох десятків човнів здав на рибоприймальний пункт близько 150-200 кг риби, тоді як днем раніше за аналогічних погодних умов вони ж, за офіційними даними (тобто записами в журналі), здали лишень 30-50кг. Тож можна припустити, що один човен в день занижує об’єми фактичного вилову в 3-5 разів.

Аби зламати цю систему начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін пообіцяв, що такі перевірки будуть проводити систематично і без попередження, то ж маємо надію, що промисловий вилов нарешті стане контрольованим, для початку у Київській області, де і почав працювати рибний патруль.

Також Держрибагентство зазначає, що для налагодження ефективної системи контролю буде працювати не лише рибний патруль. Згодом буде запроваджено сертифікат походження риби, в якому буде вказано, яке підприємство вилучило рибу, в якій водоймі і коли, та в якій кількості. З введенням такого документу і самі споживачі, і контролюючі органи матимуть змогу перевірити походження та весь шлях до прилавків виловленої риби, що унеможливить продаж браконьєрських водних біоресурсів.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: