АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

На Чернігівщині проведуть повну депопуляцію диких кабанів

З 28 по 29 червня в селі Хибалівка Куликівського району Чернігівської області в підсобному господарстві громадянина було зафіксовано загибель 5 з 32 свиней через Африканську чуму свиней (АЧС). Та, як зазначила прес-служба Чернігівського ОУЛМГ, загибель свійських тварин нанесе шкоду, в першу чергу, диким свиням.

 

За даними Держпродспоживслужби, з початку цього року спалах АЧС в області зареєстровано вперше, однак на протязі 2014-2015рр у регіоні було 24 випадки захворювання, в тому числі і в Куликівському районі. Під час засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській РДА 30 червня було визначено, що село Хибалівка є неблагополучним пунктом щодо АЧС, території сусідніх сільрад (Кладьківської, Салтиково Дівицької, Вересоцької, Жуківської, Дрімайлівської, Дроздівської, Ковчинської і Авдіївської) є зоною наглядою, а територія радіусом 5км від осередка захворювання – зона захисту. 1 червня на засіданні комісії при Чернігівській ОДА було визначено, що серед запобіжних заходів щодо недопущення розповсюдження АЧС має бути підвищений контроль за популяцією диких кабанів на території всієї області. Під час робочої наради Чернігівського ОУЛМГ з користувачами мисливських угідь 7 липня начальник відділу мисливського господарства управління довів до відома користувачів зміст протоколу №1 засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській ОДА від 1.07.2016р, яким передбачена повна депопуляція дикого кабана на території всієї області.

Слід зазначити, що саме дикий кабан для мисливських господарств є одним з основних джерел прибутку, та нажаль, депопуляція не лише призведе до зменшення грошових надходжень мисливських господарств, а ще й до значних витрат. Так, за словами заступника начальника Чернігівського ОУЛМГ Юрія Пономаренко, всі витрати на проведення депопуляції знов ляжуть на плечі користувачів мисливських угідь, у випадку державних підприємств – на державну лісову охорону при управлінні. Якщо взяти до уваги той факт, що в попередні роки мисливські господарства області значно постраждали від АЧС, то повторення ситуації в наступні роки може призвести до того, що дикого кабана на Чернігівщині можна буде побачити лише в зоопарку, поскаржились користувачі.

Присутній на зустрічі заступник начальника обласного управління ДСНС Ігор Афанасьєв зазначив, що спалювання тварин слід проводити на спеціально відведених майданчиках, а начальник Держекоінспекції в Чернігівській області Леонід Бурковський додав, що при спалюванні повинні бути присутні представники екоінспекції, а сам процесс має бути зафіксований за допомогою фото та відеотехніки.

 

Про АЧС та депопуляцію у спеціальній Темі тижня ТУТ

Пожалуйста, введите ваш E-mail: