АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

В Україні працюватимуть над розвитком форелівництва

В рамках програми розвитку форелівництва заплановано за п’ять років збільшити виробництво форелі з сьогоднішніх 1500 тонн на рік до 10000 тонн. Почнуть працювати над розробкою програми уже в липні представники держави, експерти та науковці.

 

Як зазначила прес-служба Держрибагентства, віце-президент Української аквакультурної спільноти Олег Божик розповів, що природні умови в Україні дозволяють розвивати форелівництво в таких областях як Чернігівська, Черкаська, Харківська та на Заході країни. Вирощування форелі має таку перевагу як висока рибопродуктивність – з 1 га водного плеса можна отримати 1,5 т коропа та 500 т форелі. Голова Держрибагентства Ярема Ковалів додав, що саме форель може стати драйвером української аквакультури, і відомство сприятиме усім ініціативам, що стосуються розвитку аквакультури.

Робочій групі доведеться вирішити цілу низку проблемних питань. До них відноситься і нормування дозвільних документів, і стандартизація існуючих господарств, система обліку даних про вирощування риби, залучення інвестицій, підготовка фахівців, зниження вартості кормів та розширення ринків збуту. Крім того існують і більш глобальні проблеми, які має вирішити робоча група. До них можна віднести відсутність власного рибопосадкового матеріалу та необхідність його завозити із закордону; врегулювання взаємовідносин з агрогосподарствами, чия діяльність призводить до забруднення прилеглих водойм; запровадження навчальної програми для рибних фермерів.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: