АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Катастрофа на українських річках

Повідомлення про масову загибель риби на українських річках останнім часом з’являються настільки часто, що виникає занепокоєння долею мешканців водойм. Случ, Сула, Остер, Хомора, Тясмин, Стугна – стан цих річок призвів до справжньою катастрофи в декількох областях.

 

В перших повідомленнях екологи повідомили, що стан водойм погіршився через значну спеку – вона призвела до зменшення вмісту кисню у воді, і через це загинула риба. Трохи пізніше почали фігурувати і інші фактори.

Так, за останніми новинами в Полтавській області в річку Сула потрапили викиди каналізаційних нечистот через сильні зливи. Працівники Національного природного парку «Нижньосульський» повідомили, що на території парку було зібрано 500кг мертвої риби, а сума збитків, завданих парку через забруднення річки, сягає 12 млн гривень. Однак, якщо взяти усю загиблу рибу в річці на території Полтавської і Сумської областей, то рахунок піде на декілька тонн. Аби винні у ситуації були знайдені і притягнуті до відповідальності, правоохоронцям передали відповідні матеріали. Наразі Держекоінспекція заявила про необхідність проведення додаткових досліджень для встановлення можливих джерел забруднення, і обстеження прибережно-захисних смуг Сули, аби виявити можливі порушення режиму господарювання. Крім того спеціалістам необхідно визначити наслідки забруднення для водного об’єкту.

Не менш гучною була ситуація на річці Остер, лівого притоку Десни. За даними Держекоінспекції, з 11 липня стан водойми покращується, вона почала самоочищуватися. Так, вміст кисню у воді приходить до норми, зменшується концентрація азоту, фосфатів, заліза та органічних речовин у воді, відсутній запах затхлості. Крім того не зафіксовано негативно впливу вод річки Остер на Десну.

В той же час, коли стан одних водойм покращується, стає відомо про катастрофи на інших річках. Так, 15 липня стало відомо про забруднення річки Стугна у Васильківському районі Київської області, в результаті якого вода у річці стала червоного кольору. За попередніми даними Держпродспоживслужби, забруднило річку викидами одне із підприємств, що орендує площі на заводі «Холодильник». Аналіз проби води виявив перевищення вмісту аміаку, сірководню та пестицидів.

Забруднення річок передбачає заборону на купання, ловлю водних біоресурсів. Та найбільше турбує загибель риби – на її відновлення знадобляться роки. Хто в цьому винен? Недобросовісні підприємці та влада, що не може врегулювати їх діяльність і встановити норми охорони навколишнього середовища, залишає безкарними такі злочини. Забудова прибережних смуг, будування гідроспоруд, викиди каналізації і очисних споруд, безліч сміття – за таких умов стан водойм та їх мешканців не може бути задовільним, і сезонна спека – лише додатковий фактор.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: