АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Випалювання сухої рослинності - заборонено законодавством України

Проїжджаючи по території Київської області 04-05.04.15, представники Громадської спілки спостерігали вогнища сухої рослинності, що є порушенням чинного законодавства. Не перерахувати скільки у засобах масової інформації на цю тему розміщено різноманітних статей, проте все одно порушники як палили, так і продовжують палити.

Наслідками правопорушень та злочинів щодо об’єктів рослинного світу є їх пошкодження або знищення. При весняному випалюванні сухої рослинності можуть пошкоджуватись дерева, кущі, трава та квіти, які вже почали рости, також можуть знищуватись ранньоквітучі весняні рослини, всі види яких знаходяться під охороною законодавства. Дим забруднює атмосферне повітря, яким ми з вами дихаємо. До того ж у сухій траві часто знаходиться сміття, небезпечне для спалювання (пластикові пляшки та інше). На забруднених радіонуклідами територіях у повітря з вогнем і димом потрапляють радіоактивні речовини, які вітром переносяться на значні відстані та забруднюють чисту територію.

Можемо констатувати, що люди, які здійснюють підпал сухої рослинності, не усвідомлюють, що вони роблять і не знають яке покарання їх чекає.

На сьогоднішній день, Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено:

«Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.», тобто за правопорушення за ч.1 ст.77-1 КпАП розмір штрафу складає для громадян від 170 до 340 грн., а для посадових осіб - від 850 до 1190 грн; за правопорушення за ч.2. ст.77-1 КпАП розмір штрафу складає для громадян від 340 до 680 грн., а для посадових осіб - від 1190 до 1700 грн.

Більш жорсткі санкції передбачені за відповідні злочини Кримінальним кодексом України, зокрема:

«Стаття 245. Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу

1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.».

Всі загоряння стаються з вини людини, але до відповідальності притягують одиниці. Причиною тому є людський фактор: хтось не схотів сваритись з односельцями чи сусідом, хтось змовчав, а комусь взагалі все одно. Всі знають і мовчать, забуваючи, що найкращий вихователь для людини – саме суспільство!

Якщо ви стали свідком правопорушень або злочинів щодо об’єктів рослинного світу – не зволікайте і не мовчіть, а звертайтеся до правоохоронних органів для виявлення порушників і притягнення їх до відповідальності!

Давайте не допускати пошкоджень і знищення рослинності в Україні, а давайте зберігати оточуюче нас природне середовище! Будемо свідомими і раціональними користувачами природних ресурсів України!

Пожалуйста, введите ваш E-mail: