АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Рибне господарство отримає доступ до міжнародних кредитів

20 вересня Верховна Рада України ратифікувала угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком, яка передбачає виділення €400 млн. в рамках проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна».

Як повідомляє пресс-служба Мінагрополітики, ці кошти, окрім іншого, отримає й рибна галузь, зокрема на реконструкцію виробничих потужностей аквакультури та рибного господарства; на системи контролю та моніторингу рибного господарства.

Голова Держрибагентства Ярема Ковалів наголосив, що це є важливим досягненням української рибної галузі, оскільки вперше вона значиться окремим напрямком у великій міжнародній фінансовій допомозі. На думку Коваліва, це свідчить про те, що европейці позитивно оцінили реформи у галузі.

В агентстві очікують, що аквакультура та рибне господарство зможуть отримати третину коштів, виділених європейським банком. Програма передбачає можливість аквафермерам отримати дешеві кредити, адже за попередньою інформацією, ставки по ним будуть значно нижчими, ніж діючі в Україні.

За даними Мінагрополітики, позичальником виступить Україна в особі Мінфіну – він разом з аграрним міністерством та «Укрексімбанком» надасть українським комерційним банкам фінансові ресурси, а останні будуть відбирати проекти для кредитування, фінансувати їх і стежити за їх реалізацією. Однак на реалізацію проекта можна виділити лише 50% від його вартості, решту мають вложити або самі автори проекту, або банки-учасники. Надаватимуться кредити на строк до 12 років, пільговий період становитиме 4 роки. Реалізація проекта запланована на чотири роки.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: