АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Регіони протидіють АЧС

В цьому році африканська чума свиней (АЧС) розповсюджується територією України значно стрімкіше, ніж в минулому році. За словами голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи, з цим захворюванням Україна стикатиметься і в наступному році. Кожен регіон має проводити заходи для профілактики та недопущення розповсюдження цього захворювання.

З початку року випадки захворювання на АЧС виявлені в 10 областях України. За даними першого прем’єр-міністру Степана Кубіва, приведеними прес-службою Запорізької ОДА, лише в серпні таких випадків налічувалось 24, в 9 областях. В порівнянні з минулим роком ситуація виглядає загрозливо: якщо за весь 2015 рік було зафіксовано трохи менше 60 випадків захворювання, то за 8 місяців цього року їх вже більше 100. Варто зазначити, що нам відомо про два випадки захворювання на АЧС в дикій природі – в січні від хвороби помер дикий кабан в Полтавській області, в лютому сім трупів загиблих від АЧС диких кабанів знайдено в Житомирській області. Раніше Держпродспоживслужба звертала увагу, що до прикладу в південних областях кількість диких кабанів невелика, але АЧС там стрімко розповсюджується, отже основним фактором поширення хвороби є людина.  Однак користувачі мисливських угідь все одно мають проводити депопуляцію диких кабанів, при наявності відповідного рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК), вона може бути частковою (приведення щільності до мінімальної/оптимальної) або повною.

За останній місяць регіони обговорювали плани по боротьбі з АЧС, ми узагальнили цю інформацію.

Користувачів мисливських угідь Волинської області зобов’язали провести депопуляцію дикого кабана, аби не допустити розповсюдження хвороби у дикій фауні. Останні випадки захворювання у області зафіксовані 25 серпня – від АЧС загинули свійські свині в Любешівському та Ратнівському районах. Крім того мисливські угіддя постійно патрулюють на предмет виявлення трупів диких кабанів, повідомило Волинське ОУЛМГ.

В Харківській області за останній місяць виявлено чотири випадки захворювання: 29 серпня в Дергачівському районі; 1, 10 та 14 вересня у Харківському, Вовчанському та знову в Дергачівському районі. В області був введений карантин, проводять постійне обстеження лісового фонду, повідомило обласне управління лісомисливського господарства.

Депопуляцію мають проводити і користувачі мисливських угідь Рівненської області, де 18 серпня у домогосподарствах одразу трьох районів – Володимирецького, Дубровицького та Зарічненського – зареєстрували загибель свиней від АЧС. З того часу, як наголошують у Рівненському ОУЛМГ, випадків захворювання на вірус серед диких кабанів не виявлено.

У Запорізькій області АЧС немає,  але в області вживають заходи для недопущення занесення й розповсюдження вірусу, мають провести комплекс профілактичних заходів. Не виявлено і випадків захворювання на Тернопільщині, два матеріали при підозрі не підтвердились. Однак і в цьому регіоні здійснюють заходи із запобігання АЧС.

У Хмельницькій області, де в травні вперше було зафіксовано випадок захворювання на африканську чуму, вживають заходів щодо недопущення занесення вірусу на територію області. Для цього на адміністративних межах області та автошляхах встановлені спеціалізовані ветеринарно-поліцейські пости, що забезпечує контроль над перевезенням  тварин без відповідних документів. В вересні був зареєстрований випадок захворювання на АЧС у Вінницькій області, наразі там діє карантин в Тульчинському районі, що є зоною нагляду.

 

Позиція влади. На селекторних нарадах з облдержадміністраціями голова Мінагрополітики Тарас Кутовий розповідав, що міністерство разом з відповідальними службами вживають заходів щодо недопущення АЧС на інші території, зокрема посилюється державний ветеринарно-санітарний контроль, нагляд за проведенням профілактичних заходів. Результатом цього став той факт, що з 105 неблагополучних щодо АЧС пунктів 70 було оздоровлено, а повторних випадків захворювання в них не фіксували. Напередодні міністр заявив, що вже на найближчому засіданні РНБО може бути вирішене питання боротьби з АЧС

Карта розповсюдження АЧС в Україні

Пожалуйста, введите ваш E-mail: