АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Сезон полювання на копитних та хутрових

Згідно з ЗУ «Про мисливське господарство та полювання» користувачі мисливських угідь мають право самостійно встановлювати строки полювання в межах періоду, затвердженого законом. Обласні управління мисливського господарства повідомляють про строки початку полювання на території областей, і закликають мисливців пам’ятати про правила і культуру.

Згідно з законом, з жовтня по грудень в Україні дозволене полювання на фазана та сіру куріпку. За даними Кіровоградського ОУЛМГ сезон полювання на фазана в області розпочався 15 жовтня і триватиме він до 4 грудня, за один вихід мисливець може вполювати не більше трьох голів фазана, дозволені дні полювання – середа, субота та неділя.

З жовтня по лютий згідно з законом триває полювання на хутрових, однак встановлені строки для кроля дикого і зайця русака – листопад-січень. Отож у Вінницькій області полювання на зайця-русака триватиме з 5 листопада до 15 січня, норма відстрілу цього звіра – 1 голова на одного мисливця, дозволені дні для полювання – субота та неділя. За даними рівненського ОУЛМГ полювання на хутрових в області почнеться 6 листопада. За даними Сумського ОУЛМГ полювання на хутрових триватиме з 5 листопада по 29 січня, так само і на Хмельниччині. В Тернопільській області повідомили, що 13 листопада відкривають полювання на червону лисицю – в рамках боротьби зі сказом прийнято рішення зменшити надмірну популяцію цієї тварини в регіоні.

Крім того в областях починається колективне та облавне полювання на диких копитних тварин. Вінницьке ОУЛМГ повідомляє про те, що колективне та облавне полювання в області триватиме з 5 листопада по 25 грудня, дні полювання – субота та неділя. У Чернівецькому ОУЛМГ та повідомили, що полювання на парнокопитних відкрилось з 15 жовтня. У Рівненському ОУЛМГ повідомляють, що колективне полювання на копитних почнеться 22 листопада. Колективне полювання на парнокопитних за даними Сумського ОУЛМГ триватиме з 5 листопада по 31 грудня, індивідуальне – до 31 січня, такі саме строки полювання встановленні і в Хмельницькій області.

Звертаємо увагу мисливців, що про строки початку полювання необхідно дізнаватись безпосередньо в господарстві, в якому ви плануєте полювати.

Крім того звертаємо вашу увагу на необхідність суворого дотримання правил полювання. З нормативною базою Ви можете ознайомитися на нашому сайті Закони і нормативні акти.

Перелік документів для мисливця, які необхідно мати з собою на полюванні: посвідчення мисливця, контрольна картка, ліцензія або відстрільна картка, дозвіл на зберігання і носіння зброї, якщо ви полюєте з мисливською собакою – паспорт на неї. В деяких областях закликають утриматись від полювання з собакою задля недопущення розповсюдження АЧС, що стрімко розповсюджується Україною. За порушення правил полювання мисливцям загрожує притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності, а також необхідність компенсувати завдані господарству матеріальні збитки. З початком мисливського сезону в областях цілодобово патрулюють рейдові бригади.

Крім того пропонуємо Вам освіжити в пам’яті мисливські постулати та переглянути статтю Львівського ОУЛМГ про правила поводження на полюванні, та закликаємо усіх мисливців дотримуватися мисливської етики:  Стаття

 

Пожалуйста, введите ваш E-mail: