АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Підсумки листопада.

Листопад, мабуть, один із найулюбленіших місяців для українських мисливців, адже в цей час вони мають великий вибір варіантів для полювання.

Однак, через ранню зиму страждають тварини, тому було б добре, аби мисливці не лише полювали, а й турбувалися про мешканців лісів. В мисливських угіддях ця турбота – невід’ємна складова їх діяльності. Як тільки наближуються холоди, починають підгодівлю диких тварин. Для них встановлюються годівниці і облаштовуються підгодівельні майданчики, на яких викладають сіно і зернові, коренеплоди і сіль. Приємно, що турботу про диких тварин демонструють не лише єгері, а й небайдужі мисливці і громадяни. У деяких областях, наприклад, у Тернопільській, погодні умови ще до настання календарної зими були настільки складними, що лісові мешканці не мали змоги дістатися до місць підгодівлі. Аби допомогти їм, лісова охорона розчищала шляхи до місць підгодівлі і посилено підгодовувала тварин. Постраждали від повені тварини, що мешкають в Свалявському регіоні, та й вони не залишилася без турботи людини – для них також організували посилену підгодівлю.

Однак, доки одні турбуються, інші шкодять, порушуючи закон і завдаючи значних збитків мисливському господарству. Мова йде про браконьєрів, яких за останній місяць було виявлено в різних областях України не мало. Для боротьби із правопорушниками мисливськими угіддями почали патрулювати рейдові бригади, які працюють і вдень, і вночі. Продовжує загрожувати диким кабанам і африканська чума свиней, хоча випадки захворювання і були зафіксовані лише серед свійських тварин. За минулий місяць спалахи АЧС зареєстровані  у семи областях, по два випадки у Полтавській, Хмельницькій, Черкаській областях. Україна приймає рішучі заходи щодо запобігання розповсюдженню хвороби і прийняла участь у засіданні робочої групи експертів країн Східної Європи та країн Балтії, де розроблялися рекомендації щодо контролю та боротьби з АЧС.

Для рибалок початок листопада означає заборону на вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах, їх перелік ви знайдете тут. За останній місяць продовжилось активне зариблення українських водойм, і така ж активна боротьба з порушниками правил рибальства. За п’ять місяців роботи рибного патруля на Київщині було виявлено 529 правопорушень, загальна сума збитків складає близько 1,2 млн гривень. Позитивний результат дозволив продовжити реформування органів рибоохорони в інших областях, і Держрибагентство оголосило конкурс на посади інспекторів рибоохоронного патруля в регіонах. Варто зазначити, що прийом документів проходить не лише в обласні  управління, а й до Чорноморського і Азовського басейнових управлінь.

Промисловим рибалкам у листопаді спростили процедуру і строк видачі дозвільних документів. У той же час встановили для них і обмеження – промисловий вилов риби на річці Південний Буг та Дністровському водосховищі у наступному році заборонений, оскільки через відсутність науково-біологічного обґрунтування щодо промвилову невідома кількість риби. Держрибагентство звернулось до Інституту гідробіології Чехії з проханням провести за допомогою чеського науково-дослідного судна наукові дослідження стану прісноводних рибних запасів. Крім того агентство виступило з ініціативою переглянути плату за вилов водних біоресурсів, підвищивши її мінімум в 2,5 рази. Для рибних фермерів був випущений перший в Україні практичний посібник «Сучасна аквакультура: від теорії до практики».

Завершився листопад приємною подією – 30 листопада вперше у всьому світі відсвяткували День Аквакультури, з чим і вітаємо рибних фермерів!

Пожалуйста, введите ваш E-mail: