АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Проведено облік зубрів

Лісівники і екологи провели облік чисельності зубра на Вінниччині та на Волині.

 Облік було проведено в лісових угіддях ДП «Хмільницький лісгосп». За даними прес-служби Вінницького ОУЛМГ, на Вінниччині на сьогодні популяція зубра складає 90 особин, тобто є найбільшою в Україні. В минулому році народилося 10 зубренят, тобто, можна зробити висновок, що в нашій екосистемі зубр почуває себе добре.

Варто відзначити і роботу лісівників, які забезпечили зубрам спеціальні умови охорони й догляду – для них створені штучні водойми, робляться заготівлі для підгодівлі. Крім того, оскільки чисельність зубра наразі перевищує норму, вінницькі лісівники займаються їх переселенням в інші регіони: за останні роки було переселено 21 зубра.

Також проведено облік популяції зубра на Волині. Так, було обліковано стадо зубрів в кількості 9 особин в районі урочища Юганів Звірівського лісництва (ДП «МГ «Звірівське»), серед них і однорічне теля. Також вдалося зафіксувати сліди і місця ночівлі другого стада зубрів, яке довго вважалось втраченим. Мова йде про популяцію із 7 особин, серед яких і теля віком близько 4 років, а також двох самців-одинаків, яких помітили в урочищі Німці Муравищенського лісництва. Ця популяція проживає на території ТзОВ «Майдан мисливський», де також в вольєрі постійно перебувають ще два зубра, повідомила прес-служба Мінприроди.

За даними Держкомстату в 2015 році на території України налічувалось 245 особин зубра.

Фото прес-служби Мінприроди

Пожалуйста, введите ваш E-mail: