АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Які зміни прийняли депутати

7 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла в цілому два законопроекти.

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації европейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних тварин і рослин» №2604. З прийняттям законопроекту передбачена відповідальність для осіб, які винні у знищенні середовища перебування тваринного світу (раніше було лише за погіршення умов). До переліку підстав для припинення права спеціального використання об’єктів тваринного світу додане жорстке поводження з дикими тваринами, незалежно від виду тварин, форм вчинення діяння та наслідків. Крім того законопроект дозволяє вживати протипожежні заходи та здійснювати вибірковий діагностичний відстріл диких тварин для ветеринарної-санітарної експертизи у природному заповіднику.

Законопроект також підвищує адміністративну відповідальність за засмічення лісів відходами, порушення вимог пожежної безпеки в лісах.

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі» №2023 передбачає, що тепер розмір компенсації (і методику її розрахунку) за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного світу, і за погіршення та знищення середовищ їх перебування встановлюватиме Кабмін. Також законопроект забороняє проведення лісокультурної діяльності і рубку дуплястих дерев, сінокосіння механізованими засобами і біотехнічні заходи на території природних заповідників.

Законопроект також підвищує адміністративну відповідальність, нажаль, як і попередній документ, стосується це не браконьєрства. Підвищені штрафи за порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції диких тварин; незаконне ввезення і вивезення з України об’єктів тваринного та рослинного світу; стрільбу з вогнепальної чи холодної метальної зброї і пневматичної зброї в населених пунктах і в не відведених для цього місцях.

Тим часом підготовлено до другого читання законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони фауни та флори згідно міжнародних угод) № 3445, однак проголосувати за нього 17 січня депутати не встигли. Враховуючи поправки до законопроекту, використовувати набої зі свинцевим шротом тепер пропонують заборонити у водно-болотних угіддях міжнародного значення та у першому поясі особливого режиму зони санітарної охорони водних об’єктів (спочатку пропонувалось розповсюдити заборону на всі пояси особливого режиму і водойми, що є джерелами питного водопостачання). Холодна метальна зброя, пастки та тепловізори залишаються поза законом. З законопроекту вилучена пропозиція заборонити стрільбу по скупченням тварин та зграях птахів. Також вилучена пропозиція про находження з рушницею в загоні, вона змінена на заборону перевезення заряджених рушниць в автомобілях на території мисливських угідь. У той же час вовка все ж таки виводять зі списку шкідливих тварин, і забороняють відстріл та відлов шкідливих тварин в заповідниках і національних парках.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: