АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Відбулась нарада з приводу ситуації з не затвердженням Лімітів

Результатом мітингу представників мисливських господарств та мисливців під Кабміном 6 вересня 2017 року стало доручення з боку Кабміну провести нараду з приводу ситуації з не затвердженням Лімітів, за участі Мінагрополітики та Мінприроди, а також громадськості з боку мисливців та екологів. Нарада відбулась 13 вересня в Мінагрополітики.


Участники наради - представники Мінагрополітики та Держлісагентства, Мінприроди та Громадської ради при Мінприроди, Асоціації та КЕКЦ.
Позиції сторін залишаються незмінними. Так, Мінприроди виступає за заборону полювання на лося і вважає, що відкрити полювання на цей вид мисливських тварин можливо буде лише після того, як його чисельність досягне 23 000 особин. Представники екологічних громадських організацій притримуються такої ж позиції і також вказують на досвід Польщі, але не беруть до уваги реалії України.

Мінагрополітики вказує на те, що ведення мисливського господарства є господарською діяльністю, тому не затвердження Лімітів призводить до збитків. Відтак запропонувало компроміс - погодити селекційний відстріл на лося, однак виявилося, що юридично виокремити в інший наказ ліміти на цього представника мисливської фауни неможливо.

Ми вказуємо на вимоги законодавства і вимагаємо їм слідувати, а також на те, що наразі наукових даних для прийняття рішення про заборону та/або обмеження використання виду немає. Ми не виступаємо проти дослідження стану популяції лося, і готові надати підтримку в його проведенні, однак в тому випадку, коли буде дотримано процедуру: спочатку дослідження - потім рішення. А зараз - затвердження Лімітів, оскільки мисливські господарства ще 1 травня мали б розпочати мисливський сезон, і мають контракти на проведення полювання на копитних.

Наразі ми чекаємо на рішення центральних органів виконавчої влади.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: