АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Лосі блукають містом і вибігають на дороги

За останні дні лосі знову стали фігурантами новин, однак екологи чомусь не поспішають їх рятувати.

В п’ятницю 15 вересня 2017 року на сторінці порталу новин «Киев оперативный» з’явився репортаж про лося, який блукав Києвом.  Сохатого побачили біля Московського мосту, де він блукав по клумбі. На місце перебування тварини була викликана поліція, а згодом – Команда порятунку тварин та фахівці Київського зоопарку. Лося приспали за допомогою снодійного і транспортували до лісу. Деталі репортажу тут:

 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=406008066461952&id=180696825659745

За останні три місяці це вже другий випадок, коли лось вирішив відвідати українську столицю. Так, 8 червня 2017 року в новинах розповідали про пораненого лося, який блукав по столичному району – Оболоні. Тоді спіймати тварину рятувальникам не вдалось, лось переплив Дніпро і, за даними ЗМІ, сховався у лісництві.

Нинішня активність тварин пояснюється періодом гону або розмноження. В цей період тварини активно починають шукати собі пару і стають менш обережними. Іноді результати такої необережності тварин стають трагічними. Декілька разів в цьому році в різних регіонах України лосі ставали винуватцями ДТП. Лише за останні три дні на Житомирщині сталося три ДТП за участі лосів, одна з яких, на превеликий жаль, виявилася смертельною для водія. Ще одне смертельне ДТП лось спровокував цього літа на Чернігівщині. Ще щонайменше три ДТП за участю лося сталося в Київській області цього року.

Однак «захисники лосів» мовчать, і чомусь не рятують сохатих від загибелі на дорогах, та навіть повернутися з міста до лісу їм не допомагають. Маленька підказка для екологів та міністерства, що формує державну політику по захисту навколишнього середовища – кошти, в тому числі і бюджетні, можна витрачати не лише на рекламу і проведення досліджень, а і на заходи справжньої охорони, наприклад, на будівництво парканів вздовж автомагістралей та екодуків, або хоча б на встановлення попереджувальних знаків для автомобілістів. Для любителів переймати досвід Європи – в Естонії три роки тому побудували екодук для лосів. А у нас здатні лише впроваджувати заборони?

Пожалуйста, введите ваш E-mail: