АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Диких кабанів випускають в ліси

Волинські та Полтавські лісівники працюють над збільшенням популяції диких тварин у лісах.

Цієї осені у лісові масиви Воротнівського лісництва було випущено шість диких кабанів, що мешкали у вольєрах. Лісівники продовжують доглядати за новими мешканцями лісу – підгодовують їх, і сподіваються, що режим заказника сприятиме швидкому збільшенню популяції, а значить, і ефективному веденню мисливського господарства, яким у Воротницькому лісництві займається ДП «Ківерцівське ЛГ». В подальшому лісівники планують випустити в дику природу і плямистих оленів.

Поповнились дикими кабанами цього літа і мисливські угіддя Полтавської області. Працівники ДП «Пирятинське ЛГ» випустили у дику природу диких кабанів, яких вирощують у вольєрному господарстві, де налічується 42 особина. Тварин, випущених у дику природу, також продовжують підгодовувати.

Зазначимо, що поголів’я дикого кабана в Україні різко зменшується через розповсюдження африканської чуми свиней (АЧС). За даними Держпродспоживслужби, впродовж 2017 року в Україні було зафіксовано 140 випадків АЧС, із них 24 серед диких тварин, тоді як в 2016 році в дикій фауні було зафіксовано 12 випадків ураження АЧС. На території Волинської області було зафіксовано 4 випадки АЧС в 2016 році і 1 випадок в 2017 році (21.08), усі – в приватних домогосподарствах. На території Полтавської області з початку виявлення АЧС в Україні було зафіксовано 36 випадків, 4 з них – в дикій фауні.

З метою недопущення розповсюдження АЧС в областях запроваджують особливі режими діяльності вольєрних господарств, де вирощують диких кабанів, посилено охороняють державний мисливський фонд.

За матеріалам Волинського ОУЛМГ, Полтавського ОУЛМГ, Держпродспоживслужби

Пожалуйста, введите ваш E-mail: