АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Боротьба з браконьєрством - статистика

Браконьєрство є однією з найбільших перешкод для ефективного ведення мисливського господарства, примноження мисливської фауни в Україні. Боротьба з браконьєрством – найперша задача для всіх, хто вболіває за збільшення чисельності диких тварин. На сторожі українських угідь – єгерські служби, мисливствознавці, державна лісова охорона держпідприємств.

 Обласні управління лісового та мисливського господарства оприлюднили статистику боротьби з браконьєрством.

Так, за даними Вінницького ОУЛМГ в 2017 році вже проведено більше 800 рейдів, складено понад 200 протоколів про порушення правил полювання, затримано 200 браконьєрів, а сума накладених штрафі перевищує 50 000 гривень.

У Волинській області вже складено 391 протокол про порушення правил полювання, 334 особи притягнено до адміністративної відповідальності, 95 осіб отримали попередження. Працівники державних підприємств області вилучили 23 одиниці вогнепальної зброї і знешкодили 102 браконьєрських петлі.

В Житомирській області за перші вісім місяців 2017 року було проведено 817 рейдів, складено 46 протоколів, вилучено 5 одиниць вогнепальної зброї, накладено 13,1 тис. грн. та стягнено 12,7 тис. грн. штрафів.

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ повідомила, що на території державних підприємств області станом на 14 листопада було складено 76 протоколів про порушення правил полювання, а сума накладених штрафів досягла 33 494 гривень.

У Кіровоградській області за той самий час було проведено 880 рейдів, в яких прийняли участь 2300 осіб. Завдяки цьому було виявлено 76 випадків незаконного проведення полювання, накладено штрафів на суму 10 800 гривень, 10 600 гривень штрафів сплачено порушниками добровільно.

У Львівській області складено 45 протоколів про порушення правил полювання, із них 1 направлено на розгляд суду. Усіх порушників притягнено до адміністративної відповідальності, сума стягнених штрафів складає 21 584 гривень, відшкодовано збитків на суму 10 000 гривень.

На Хмельниччині з початку року виявлено 101 випадок порушення правил полювання, сума штрафів складає 16 500 гривень. При цьому в Хмельницькому ОУЛМГ зазначають, що в порівнянні з минулим роком кількість виявлених порушень правил полювання зменшилась на 20.

 Не лякає браконьєрів ні природоохоронний статус територій, не червонокнижний статус тварин – в обох випадках це означає заборону на полювання. Про це свідчать останні гучні випадки браконьєрства. Так, в листопаді на території Карпатського біосферного заповідника два працівники заповідника незаконно вполювали оленя та «червонокнижного» бурого ведмедя, про що Нацполіцію повідомили працівники Устеріцького лісництва ДП ”Рахівське ЛДГ”. За даними Мінприроди, правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження, а в рамках проведеного службового розслідування було звільнено двох працівників заповідника, ще трьом оголошено догани.

Менше ніж за два тижні в соцмережах було розповсюджено фото двох працівників вже Рахівського лісничого господарства, з незаконно впольованою «червонокнижною» риссю. За цим випадком було також відкрито кримінальне провадження та розпочато службове розслідування. Цими днями також стало відомо про те, що браконьєри в Одеській області вбили червонокнижного сокола-балабана.

Варто зазначити, що до типових порушень правил полювання відноситься:

  • відсутність дозвільних документів (на зброю, на мисливських собак, посвідчення мисливця, контрольної картки);
  • полювання без відстрільної картки, ліцензії. Відсутність відмітки про добуту дичину у контрольній картці.

 Закликаємо мисливців бути свідомими і дотримуватись правил полювання та мисливської культури.

Фото Волинського ОУЛМГ

Пожалуйста, введите ваш E-mail: