АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Пам'ятка водію - ДТП за участю диких тварин

Нажаль, дуже часто дикі тварини стають винуватцями ДТП. На дорогу зненацька вибігають косулі, олені, лосі, кабани, які перетинають автомобільні траси під час міграції. Тварина з’являється на дорозі за секунди, і водій не встигає зорієнтуватися, це призводить до загибелі тварин, а іноді – і водіїв, тому останнім треба бути дуже пильними на дорогах, особливо на тих, що розташовані поруч з лісовими масивами.

В Чернівецькому ОУЛМГ  розповіли, що робити водіям при зіткненні з дикою твариною на дорозі.

  1. Якщо Ви збили дику тварину – зателефонуйте до Національної поліції, співробітники котрої повідомлять про даний факт користувачу мисливських угідь за місцем пригоди.
  2. Самостійне вилучення загиблої тварини вважається заволодінням чужим майном, на правах користування державним мисливським фондом вона належить користувачу мисливських угідь, який має право на відшкодування збитків, завданих мисливському господарству.
  3. Самовільне вилучення туші збитої тварини також є порушенням ветеринарного законодавства. Так, наприклад, в зв’язку з розповсюдженням африканської чуми свиней, м'ясо дикого кабана має бути передане на дослідження в лабораторію.
  4. Якщо на ділянці траси загального користування встановлено попереджувальний знак про міграцію диких тварин, ДТП, яке призвело до загибелі тварини, кваліфікується як браконьєрство. Водій в такому випадку повинен буде сплатити державі штраф і відшкодувати збитки, завдані внаслідок порушення законодавства та нанесення шкоди тваринному світу.
  5. Якщо дорожній знак про міграцію тварин на дорозі загального значення не встановлено, ДТП не може бути кваліфіковане як незаконне добування дичини. Це не стосується лісових, польових, відомчих і доріг на приватних територіях.
Пожалуйста, введите ваш E-mail: