АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Міністр екології підписав наказ про внесення лося до ЧКУ

19 грудня 2017 року на підставі пропозиції Національної комісії з питань Червоної книги України (ЧКУ) міністр екології та природних ресурсів О.М. Семерак підписав Наказ № 481 «Про внесення змін до переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги України».

Коментар міністра з його офіційної сторінки у мережі Facebook: «Наказ про внесення лося до Червоної Книги підписано. Насправді за ці 10 місяців - з моменту прийнятого мною рішення заборонити полювання на цих тварин, ми пройшли складний шлях, щоб вийти на сьогоднішній наказ. Пережили колосальний супротив, тиск, шантаж і брудну інформаційну компанію, де нас не хотіли чути. На жаль. Але я з тих, хто звик працювати на результат. Вчора я підписав наказ про включення лося до Червоної книги. Це означає, що після державної реєстрації мого наказу мисливці не матимуть права вбивати цих тварин попри затверджені раніше ліміти».

Крім того міністр торкнувся проблеми з браконьєрством: «Я також свідомий того, що в Україні є тотальна проблема з браконьєрством. Навіть підвищені влітку цього штрафи за цей незаконний вид діяльності (примітка – йдеться про підвищення такс для відшкодування збитків, завданих мисливському господарству) не вирішують повністю ситуацію, адже для того, щоб штрафи діяли, потрібно, щоб справи доводилися до кінця, а не розвалювалися у судах… Це означає, потрібно вдосконалити систему державної охорони флори та фауни, нагляду і контролю. Тобто нам є над чим працювати».

 

Відео с прес-конференції міністра екології (питання щодо внесення лося в ЧКУ з 21 хвилини):

 

 

Крім того зазначимо, що тендер на проведення оцінки стану популяції лося не відбувся через не відповідність тендерної документації учасників вимогам торгів.

 

Таким чином, рішення про внесення лося до ЧКУ, яке набуде чинності лише після реєстрації наказу в Мінюсті, прийняте в умовах високого рівня браконьєрства, що залишається безкарним; за відсутності наукового обґрунтування такої необхідності…

Пожалуйста, введите ваш E-mail: