АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Червонокнижний статус лося не лякає браконьєрів

28 грудня 2017 року в Мінюсті було зареєстровано наказ про внесення лося до ЧКУ і 16 січня 2018 року він набув чинності.

Наказ

«Причиною зниження чисельності лося є браконьєрство. Занесення виду до Червоної книги як охоронний засіб має декілька однозначних переваг. Перше, це більш серйозні міри покарання, в тому числі кримінальна відповідність», – з доповіді професора С.Межжеріна на засіданні Нацкомісії з питань ЧКУ 9.11.2017р., де розглядалось питання внесення лося до ЧКУ.

Вихідні 13-14 січня 2018 року, регіональний ландшафтний парк "Нижньоворсклянський", Полтавщина. Група браконьєрів вбила лосяНовина

18 січня 2018 року, мисливське господарство «Мисливські стежки», Вишгородський район Київської області. Єгерська служба господарства спіймала  браконьєрів, що  вбили вагітну лосиху. Як повідомив директор господарства, браконьєри закрилися в хаті, в яку вони завезли м‘ясо вбитої тварини й, судячи з великої кількості чорного диму з димаря, спалюють речові докази.

«Законодавча база у нас цілком нормальна. Проблема в тому, що не дотримується жоден закон. Але якщо у нас водій їхав на авто, збив жінку з дитиною, а потім купив довідку, що у нього в цей час "руки тряслися" – і все, він ні за що не відповідає – то невже за лося хтось буде відповідати? Ні.», – з інтерв’ю професора С. Межжеріна 24 каналу. Інтерв'ю

 Згідно зі ст. 248 Кримінального кодексу України якщо незаконне полювання здійснене групою осіб їх чекає штраф 1700-2800 гривень, або обмеження чи позбавлення волі на строк до 5 років. Тим часом розмір компенсації за незаконне добування лося, як червонокнижного виду, ще не встановлений (такси для відшкодування збитків при незаконному полюванні, для червонокнижних видів не діють).

 Та поки браконьєрів не лякає відповідальність і червонокнижний статус, екологи боротьбу ведуть не з ними, а з мисливцями, які працюють над збільшення поголів’я диких тварин і їх охороною від тих, хто порочить статус справжнього мисливця.

Пожалуйста, введите ваш E-mail: