АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Незаконне випалювання вугілля попереджене

ГС «Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств» вже висвітлювала питання незаконного встановлення піролізних бочок для випалювання деревного вугілля на території України. Про результат попередження незаконної підприємницької діяльності:

На початку березня до Асоціації надійшло звернення від мисливського господарства з Рівненщини щодо незаконного встановлення районним депутатом піролізних бочок поблизу відтворювальної ділянки для диких тварин, з проханням прийняти міри реагування.

Асоціація направила звернення до міністра екології та природних ресурсів О.М. Семерака та першого заступника міністра агропромислової політики М.П. Мартинюка, звернувши їх увагу на справжнє екологічне лихо, що загрожує українським лісам і їх мешканцям, розміщене за посиланням:

Звернення

У відповідь на це Мінприроди повідомило, що в квітні була проведена перевірка викладених у нашому зверненні фактів щодо незаконного встановлення піролізних бочок на території Листвинського лісництва – установок там не виявили. Крім того Екоінспекція повідомила обласний Департамент екології та природних ресурсів про можливе розташування піролізних печей поблизу мисливського господарства для вжиття відповідних заходів.

За дорученням Мінагрополітики нам відповіло і Держлісагентство – Рівненське обласне управління повідомило, що виробництво деревного вугілля на території земель лісогосподарського призначення, що перебувають у складі ДП «Соснівське лісове господарство» (до складу ДП входить і Листвинське лісництво) не проводиться, і погоджень на проведення відповідних робіт не надавалось.

Відсутність погоджень на здійснення підприємницької діяльності по виробленню вугілля дозволило нам звернутись до Управління Нацполіції по Рівненській області. У відповіді ми дізнались, що районний депутат змінив свої плани по встановленню піролізних бочок на території урочища «Левачі» Листвинського лісництва. Підприємець прийняв рішення спочатку оформити всі належні документи для здійснення даного виду діяльності, і потім встановити бочки на своїй власній земельній ділянці. Таким чином, відтворювальна ділянка мисливського господарства зможе і надалі виконувати своє призначення – сприяти охороні та відтворенню видів диких тварин.

Нагадаємо, що проведений нами аналіз діючого законодавства дозволив припустити, що виробництво деревного вугілля шляхом піролізу відноситься до «хімічного виробництва». Якщо земельна ділянка за класифікацією Земельного кодексу відноситься до земель лісогосподарського призначення, то вона має використовуватися для ведення лісового господарства, а не хімічного виробництва. За роз’ясненням з проханням підтвердити або спростувати наше припущення, ми звернулись до Держгеокадастру.

Нажаль, у їх відповіді нам не вдалось знайти конкретики, підтверджено було лише те, що власник земельної ділянки має забезпечувати її використання лише за цільовим призначенням.

Сподіваємось, що врегулювання питання незаконного виробництва деревного вугілля буде вирішуватись на загальнодержавному рівні. Звертаємо Вашу увагу, якщо Вам відомі факти незаконного встановлення піролізних печей – повідомляйте про це Держекоінспекцію відповідного району. Для цього необхідно направити звернення від фізичної особи, вказавши координати місця розташування таких бочок.

Давайте боротись з еко-катастрофою разом!

Пожалуйста, введите ваш E-mail: