АСОЦІАЦІЯ КОРИСТУВАЧІВ
МИСЛИВСЬКИХ ТА РИБАЛЬСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Громадська спілка

"Полювання... зближує нас з природою, привчає нас до терпіння, а іноді і до холоднокровності перед небезпекою."

Іван Сергійович Тургенєв

"Дай людині рибу, і ти нагодуєш її тільки раз. Навчи її ловити рибу, і вона буде годувати себе рибою все життя."

Китайський вислів

width="160"
width="160"
width="160"

width="160"

Ми в соцмережах

Асоціація відстоює права користувачів мисливських угідь в судових інстанціях!

ГС «Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств», об’єднавшись з членом Асоціації ТОВ «Метос», відстоює в окружному адміністративному суді м. Києва скасування Наказу Мінприроди України № 481 від 19.12.2017 року про внесення лося європейського до Червоної книги (ЧКУ), який не був обґрунтований згідно чинного законодавства та базувався на зумисне фальсифікованих даних.

«Асоціація» неодноразово вказувала на протиправність і недоцільність прийняття рішення про включення лося європейського до ЧКУ. Ігнорування владою вимог законодавства вимагає від нас відстоювати права користувачів мисливських угідь у суді. За ініціативи Асоціації, у співпраці з ТОВ «Метос», яке організувало юридичний супровід, до Окружного адміністративного суду було подано Позов про визнання Рішення про включення лося до ЧКУ протиправним та зобов'язання відповідача скасувати відповідний Наказ. Отримані нами в процесі довготривалої та кропіткої роботи матеріали лягли в основу обґрунтувальної частини позову.

Статтею 14 Закону України «Про Червону книгу України» передбачено, що підставою для занесення  видів тваринного і рослинного світу до Червоної книги України є наявність достовірних даних про чисельність популяцій та їх динаміку, поширення і зміни умов існування, що підтверджують необхідність вжиття особливих термінових заходів для їх збереження та охорони – але такі дані, що підтверджують необхідність вжиття термінових заходів, відсутні. При цьому, повністю ігноруються результати останнього з проведених досліджень щодо популяції лося (2009 р.) та дані офіційного моніторингу чисельності виду, які ніким не оскаржувались. Крім того, Рішення Нацкомісії з питань ЧКУ – рекомендувати включити лося європейського до вітчизняного «червоного списку» було прийнято при порушенні вимог ст. 15 ЗУ «Про Червону книгу України», в частині складу Нацкомісії.

З огляду на це, вимогами позовної заяви є:

  • визнати протиправними та скасувати подання Національної комісії з питань Червоної книги України щодо внесення лося європейського до Червоної книги України за категорією «вразливий»;
  • визнати протиправними та скасувати Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України 19.12.2017 року № 481 «Про внесення змін до Переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги України (тваринний світ)»;
  • зобов’язати Міністерство екології та природних ресурсів України виключити лося європейського з Червоної книги України.

Нажаль, 24 вересня на першому засіданні Суд обмежився вирішенням процедурних питань, і переніс розгляд справи на листопад. Це затягує, втім не позбавляє надії на прийняття справедливого рішення. Тож, боротьба за лося триває!

Читайте наш матеріал з приводу діяльності Нацкомісії з питань ЧКУ за посиланням: У кого на службі Нацкомісія з питань ЧКУ

Пожалуйста, введите ваш E-mail: